Rzeszowianie nie bez problemów pokonują BBTS

4 paź 2017, 21:53

Rzeszowianie po zwycięskim meczu pierwszej kolejki z Kielcami podejmowali tym razem BBTS Bielsko-Białą. Choć nie obyło się bez problemów, wygrali spotkanie w czterech setach.

Rzeszowianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 0:3, które natychmiast stracili (3:3). Dalej toczyła się gra punkt za punkt (8:8). Gospodarze zainkasowali serię punktową (13:10). Przyjezdni od razu wyrównali wynik (13:13). Po asie serwisowym Janeczka tablica pokazywała 20:17. Od stanu 21:18 sześć punktów z rzędu zdobyli rzeszowianie. Ostatecznie wygrali do 23.

Raz po raz, obie drużyny posyłały sobie nawzajem asy serwisowe (6:6). Gospodarze zdołali wyjść na kilkupunktowe prowadzenie (12:9). Po zagrywce Krikuna ich przewaga wynosiła cztery punkty (14:10), a po Janeczka – sześć (17:11). Spokojnie zmierzali do zakończenia seta. Punktowy blok Krikuna zakończył drugą odsłonę spotkania (25:16).

Gospodarze wkroczyli w kolejną partię z wielkim impetem. Po świetnych blokach w ich wykonaniu, objęli prowadzenie 4:1. Po błędzie Michała Kędzierskiego kolejny punkt zapisał się na koncie rywali (9:3). Rzeszowianie rozpoczęli gonitwę za wynikiem i udało im się wyrównać stan seta (14:14). Mimo, że spokojnie zmierzali do zwycięstwa w secie (20:24), to nie wykorzystali czterech piłek setowych, przez co partia musiała rozstrzygnąć się na przewagi. Do zwycięstwa w tej partii rzeszowian duży krok poczynił Jakub Jarosz, który posłał rywalom asa serwisowego. Ostatecznie jego drużyna wygrała 25:27.

Czwartą – jak i w poprzednie partie – gospodarze rozpoczęli od prowadzenia (5:3), a z biegiem czasu inicjatywę przejęli zawodnicy z Podrpomia (7:10). Tym razem nie dali sobie wyrwać przewagi z rąk i wciąż ja powiększali (10:18). Po ataku Macina Możdżonka zdobyli pierwszą piłkę meczową (16:24). Wykorzystali drugą szansę i wygrali całe spotkanie (18:25).

BBTS Bielsko-Biała – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (23:25, 25:16, 25:27, 18:25)

BBTS Bielsko-Biała: Macionczyk, Krikun, Tarasow, Siek, Bucki, Łukasik, Czauderna, Janeczek, Skowroński, Gaca, Marek, Piotrowski, Cedzyński, Peacock,

Asseco Resovia Rzeszów: Kędzierski, Rysiek, Lemański, Tichacek, Depowski, Jarosz, Krastins, Rossard, Schoeps, Śliwka, Orłowski, Masłowski, Dryja