Strona główna Siatkówka Pozostałe Są kary za bójkę siatkarzy w I lidze

Są kary za bójkę siatkarzy w I lidze

1

Ukarano siatkarzy zamieszanych w bójkę do jakiej doszło w meczu NL SMS Spała – SKS Hajnówka w ramach 9. kolejki I ligi. Ukarani zostali Norbert Hubner i Jakub Szymański. 

Na młodych siatkarzy SMS-u Spała sankcje nałożyły władze szkoły.

“Dyrekcja Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjęła decyzję o ukaraniu zawodników. Norbert Huber pozbawiony został funkcji kapitana zespołu. Jakub Szymański do końca sezonu został odsunięty od zespołu występującego w rozgrywkach I ligi. Z wszystkimi uczniami szkoły przeprowadzone zostały rozmowy wychowawcze” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez szkołę.

W trzecim secie meczu między NLO SMS Spała a SKS Hajnówka przyjmujący drużyny gości Przemysław Gniewek miał opluć rywala, na co zareagował środkowy drużyny gospodarzy – Norbert Hubner. Przebywający wówczas na ławce rezerwowych złoty medalista mistrzostw Europy wtargnął na boisko, za co spotkała go kara wykluczenia. Dalej posunął się Jakub Szymański, który uderzył zawodnika Hajnówki, Łukasza Farynę.

Jednak kary wymierzone przez władze szkoły to nie jedyne jakie mogą spotkać młodych zawodników. “Odrębnym tokiem prowadzone jest postępowanie z urzędu, zarządzone przez Radosława Ciemięgę, Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wydział Dyscypliny otrzymał już oryginał protokołu meczowego, zapis wideo i inne materiały związane z przebiegiem spotkania. W następnym etapie wyjaśnienia składać będą uczestnicy zajść i świadkowie incydentu. Na tej podstawie Wydział Dyscypliny ustali stan faktyczny przebiegu wydarzeń i podejmie stosowne decyzje, co do sankcji dyscyplinarnych” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze SMS Spała.

1 komentarz