Strona główna Pozostałe Saucony Kinvara 9 – Wygodne obuwie biegowe inspirowane…Jeansem!

Saucony Kinvara 9 – Wygodne obuwie biegowe inspirowane…Jeansem!

0

Popularność obuwia do biegania dobrej jakości rośnie w bardzo szybkim tempie. Producenci prześcigają się wręcz z wypuszczaniem nowych modeli, które z roku na rok są coraz bardziej usprawniane. W tyle nie zamierza zostać marka Saucony, która zdecydowała się zaprezentować model Saucony Kinvara 9, inspirowany…Jeansem!

Wiele osób w tym momencie zapewne zacznie się zastanawiać, jak to możliwe, ze denim mógł zostać zastosowany w bucie…Mógł, bowiem jego właściwości okazały się wbrew pozorom sprzyjające uprawianiu sportu., a już teraz wiele ubrań treningowych powstaje właśnie z denimu. Pozostając więc jeszcze na chwilę przy kwestii estetycznej, Kinvara 9 tak jak w poprzednich modelach utrzymała prostotę (w dobrym tego słowa znaczeniu), ale i zastosowała przemyślany styl. Konstrukcja buta nie ma większych udziwnień, przynajmniej na zewnątrz, ponieważ w środku trochę się dzieje…

Obuwie jest przeznaczone dla osób ze stopą neutralną oraz supinującą. Waga również jest dużym atutem (215 gram, i to przy rozmiarze 46), co w przypadku butów do biegów średnio i długodystansowych po asfalcie i ogólnie twardej nawierzchni jest rzadkością. Zastosowanie technologii EVERUN zapewnia nam lepszy i szybszy powrót energii, co przyczynia się do efektywnego treningu, z kolei pianka EVA+ jest bardzo odporna na ścieranie. Zastępuje często stosowaną w obuwiu przeznaczonym do długiego biegania gumę w podeszwie zewnętrznej i środkowej. Dzięki takim ruchom marki Saucony, but jest nie tylko lżejszy, ale również bardziej sprężysty i miękki.

Następca modelu Kinvara 8 nie jest obuwiem oczywistym. Ciężko go sklasyfikować konkretnie w jakiejkolwiek kategorii. Jest szybki i elastyczny, ale nie na tyle by można było w nim z dobrym rezultatem biegać sprinty. Poniekąd jest trwały i z dobrą amortyzacją, ale czy na maratony? Można się nad tym poważnie zastanawiać. Z poniższych zdań może więc wynikać przesłanie, że jesteśmy z testu niezadowoleni, a tak oczywiście nie jest. Saucony Kinvara 9 idealnie sprawdzi się bowiem przy biegach średniodystansowych, od 5 kilometrów do nawet półmaratonów. Tam miał zresztą swój test generalny, który zdał celująco. Jest on bowiem kompromisem, który często jest niezbędny przy tego rodzaju biegach.

Podsumowując, model Kinvara 9 jest idealnym wyważeniem pomiędzy amortyzacją, a dynamiką. Idealnie sprawdzi się na stopie każdego biegacza, który ma w planach treningi kilkukilometrowe oraz starty na takich też dystansach. Cena jak na tego rodzaju obuwie również z nóg nas nie zwali i nie powoduje nieprzespanych nocy z powodu wydanego majątku na buty biegowe. Możemy je nabyć chociażby na oficjalnej stronie marki Saucony TUTAJ.

Komentarze