Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie Schuster odchodzi z niemieckiej kadry! Co to dla Nas oznacza?!

Schuster odchodzi z niemieckiej kadry! Co to dla Nas oznacza?!

0

Werner Schuster po zakończeniu sezonu 2018/2019 przestanie pełnić funkcję trenera reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich. Austriak był szkoleniowcem naszych zachodnich sąsiadów od 2008 roku i za jego czasów wielkie sukcesy osiągali m.in. Severin Freund i Andreas Wellinger.

Już od kilku lat Schuster zastanawiał się nad dalszą współpracą z niemieckimi skoczkami. Austriak jednak dogadywał się ze związek i obie strony przedłużały umowę. Teraz to się zmieniło.

Schuster nie dał się namówić przez dyrektora sportowego niemieckiej federacji Horst Hüttel do pozostanie choćby do mistrzostw świata w Oberstdorfie, czy do igrzysk w Pekinie.

Nie można wykluczyć, że u Niemców wciąż będzie jednak rządzić austriacka myśl szkoleniowa. Jednym z najpoważniejszych kandydatów do zajęcia stanowiska Schustera jest obecny trener biało-czerwony Stefan Horngacher.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie przyszłość Wernera Schustera. Jedną z opcji jest objęcie przez Niego stanowiska trenera reprezentacji Austrii. To wiązałoby się jednak z częstymi wyjazdami, czego Austriak chciałby uniknąć.

 

Komentarze