Sebastian Urbaniak znów nękał Ewę Swobodę. Czeka go dożytownia dyskwalifikacja?

19 lut 2024, 14:43

Podczas weekendowych halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce na trybunach doszło do skandalicznego incydentu. Ochrona musiała wyprowadzić z obiektu Sebastiana Urbaniaka, który po raz kolejny zaczepiał Ewę Swobodę. Teraz lekkoatletę może czekać nawet dożywotnia dyskwalifikacja.Swoboda mistrzynią Polski na 60 metrów

W sobotę Ewa Swoboda została mistrzynią Polski w biegu na 60 metrów podczas Halowych MP rozgrywanych w Toruniu. Najszybsza polska sprinterka bez większego problemu wygrała finałową rywalizację, przekraczając linię mety z czasem 7,05 i potwierdzając znakomitą dyspozycję.

W trakcie zawodów Swoboda musiała się mierzyć nie tylko ze stresem wynikającym ze startu i rywalkami, ale także innymi emocjami. Wywołane one zostały obecnością na trybunach Sebastiana Urbaniaka, specjalizującego się w biegach na 400 metrów przez płotki.

Urbaniak może zostać dożywotnio zdyskwalifikowany

Konflikt Swobody z Urbaniakiem rozpoczął się pod koniec 2022 roku, a dokładniej w noc sylwestrową. Lekkoatleta próbował dostać się do mieszkania, w którym bawiła się sprinterka. Sytuacja zakończyła się sprzeczką z udziałem Jakuba Krzewiny, który w wyniku sporu złamał nogę Urbaniakowi.

Od tamtego czasu biegacz co jakiś czas nękał Swobodę i nie inaczej było w Toruniu. Zawodniczka poprosiła ochronę o usunięcie go z obiektu. Do sieci trafiło nagranie z szarpaniny z udziałem zawodnika. – On krzyczał i bardzo mocno zaczepiał Ewę. Przecież nikt za klaskanie i doping nie wyrzuca z obiektu sportowego – opowiedział o sytuacji Piotr Lisek.

Szef polskich sędziów lekkoatletycznych, Filip Moterski, zdecydowanie potępił zachowanie Urbaniaka i zapowiedział zgłoszenie sprawy do Komisji Wyróżnień i Dyscypliny PZLA. — To, co się zadziało, jest absolutnie wbrew jakimkolwiek zasadom nie tylko w lekkoatletyce, ale w ogóle sportu i cywilizowanego zachowania. Niezależnie od tego, co zrobi jego klub LKS Vectra Włocławek, który również będzie działał w tej sprawie odnośnie jego dalszych losów, ja będę domagał się ukarania go nie tyle o dalsze zawieszenie, ile w ogóle o dożywotnie zawieszenie — podkreślał Moterski w rozmowie z Interią.MP w Toruniu: Fenomenalny bieg Popowicz-Drapały na 400 metrów. Została rekordzistką świata!

Źródło:Interia

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA