Sensacja w Będzinie, gospodarze wygrywają!

10 gru 2017, 22:39

W spotkaniu 13 kolejki PlusLigi sezonu 2017/2017 w hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu naprzeciw siebie stanęły ekipy MKS-u Będzin oraz Jastrzębskiego Węgla. Goście prowadzili 2:0 ale gospodarze doprowadzili do piątego i zwyciężyli.

Mecz otworzył skuteczną zagrywką przyjmujący gości De Rocco. I to zespół przyjezdnych już od pierwszych chwil uzyskał trzy oczka przewagi (2:5). Ale gospodarze dość szybko doprowadzili do remisu (9:9). Po ataku Olivy z drugiej linii to znów przyjezdni objęli prowadzenie (12:14). Gospodarze po raz kolejny najpierw doprowadzili do wyniku remisowego a potem sami zdobyli jednopunktową przewagę (18:17). Cztery punkty z rzędu w końcówce zdobyli jastrzębianie i to ekipa przyjezdnych zmierzała do zwycięstwa (20:22). Ostatni punkt w tej odsłonie zdobył Kampa po asie serwisowym.

Początek drugiego seta był podobny do pierwszej partii, przyjezdni uzyskali tym razem dwa punkty przewagi (3:5), ale za chwilę mieliśmy wynik remisowy. Po ataku Walińskiego i pomyłce De Rocco to gospodarze uzyskali dwa oczka więcej (10:8). Trzy kolejne akcje na swoim koncie zapisali goście i znów mieliśmy remis (11:11). Potem ekipy grały punkt za punkt, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na prowadzenie (13:13, 15:15). W końcówce partii to jednak jastrzębianie wyszli na czteropunktową przewagę (16:20). Wykorzystali to do końca i siatkarze Jastrzębskiego Węgla zwyciężyli (25:20).

Trzecią partie obie ekipy rozpoczęły od wyrównanej gry, wynik był często w okolicach remisu (4:4, 6:6). Po skutecznym ataku De Rocco i pomyłce Klobucara to ekipa gości uzyskała dwa oczka więcej od rywali (7:9). Jednak gospodarze nie zamierzali odopuścić i najpierw doprowadzili do remisu a potem sami wyszli na prowadzenie (16:14). W samej końcówce seta gospodarze prowadzili (22:18). I ekipa MKS-u wygrała pewnie tę partię i przedłużyła swoje szanse w meczu. Ostatni punkt zdobył po skutecznym ataku Araujo.

Początek czwartego seta był podobny do poprzedniej partii, ale po kilku chwilach na dwupunktowe prowadzenie wyszli gospodarze (9:7). Za kilka minut drużyna gości czy jastrzębianie doprowadzili do remisu (12:12). Po ataku Olivy oraz Muzaja to ekipa Jastrzębskiego Węgla uzyskała dwa oczka więcej (15:17). To nie wystarczyło aby doprowadzić do końca przewagę, ponieważ ekipa MKS-u znów doprowadziła do remisowego wyniku (20:20). Ostatecznie ekipa gospodarzy w końcówce zagrała skuteczniej , wygrała tą odsłonę i doprowadziła do tie-breaka (25:23).

Tie-break rozpoczął się od dwupunktowej przewagi zespołu przyjezdnych (3:5). Trzy punktu z rzędu zdobyli gospodarze i to ekipa MKS-u uzyskała dwupunktowe prowadzenie (7:5). Jastrzębian jednak to nie zdeprymowało i na zmianie stron to goście prowadzili (7:8). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Ostatecznie po błędzie gości wygrali będzinianie całe spotkanie 3:2

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13)

MVP: Rafael Rodrigues Araujo

MKS Będzin: Waliński, Kozub, Ratajczak, Klobucar, Yordanov, Seif, Grzechnik, Araujo Rodrigues, Faryna, Kowalski, Potera

Jastrzębski Węgiel: Kosok, Muzaj, Lushtaku, Kampa, De Rocco, Quiroga, Oliva, Sobala, Strzeżek, Popiwczak