Sensacja w kadrze polskich skoczkiń. Konderla nie jedzie na konkurs PŚ

Aktualizacja: 7 gru 2023, 14:32
29 lis 2023, 15:58

W najbliższy weekend odbędą się inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich kobiet. Niespodziewanie w Lillehammer nie wystąpi Nicole Konderla, najlepsza polska zawodniczka ubiegłego sezonu. Rzekomym powodem tego miały być rozbieżności z wizją trenera.Skoczkinie zawodolone z trenerów

W ubiegłym sezonie Nicole Konderla była najlepszą polską skoczkinią narciarską. W obecnym z kolei 21-latka miała być ponownie czołową postacią polskiej kadry, a pod wodzą nowego sztabu trenerskiego miała być twarzą nowego początku biało-czerwonych. Wszystko na to wskazywały.

Przed sezonem drużynę polskich skoczkiń objął Harald Rodlauer, który w ubiegłym sezonie poprowadził Evę Pinkelnig do wywalczenia Kryształowej Kuli. Wraz ze swoim asystentem, Stefanem Hulą byli chwaleni przez zawodniczki za wniesienie nowego życia w kadrę.

Konderla nie wystąpi w Lillehammer

Jak się jednak okazuje, Konderla nie znalazła się wśród powołanych przez Rodlauera na inauguracyjne zawody Pucharu Świata kobiet w norweskim Lillehammer.W ten weekend rusza Puchar Świata kobiet. Cieszymy się i liczymy na udany start. Jesteśmy naprawdę zadowoleni, za nami udane treningi w ostatnich tygodniach. Czekamy zatem na inaugurację. Nicole Konderla rozpocznie sezon w Pucharze Interkontynentalnym – powiedział austriacki trener.

Jak informował portal skokipolska, absencja Konderli według zakulisowych informacji “miały być rozbieżności w wizji treningów pomiędzy samą zawodniczką, a sztabem szkoleniowym“. TVP Sport dodało z kolei, że powołanie do pucharu “drugiej ligi” ma być 21-latki momentem na przemyślenia.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA