Strona główna Siatkówka Liga siatkówki kobiet Sensacyjny transfer reprezentantki Polski!

Sensacyjny transfer reprezentantki Polski!

0

Sensacyjny transfer reprezentantki Polski stał się faktem! Maja Tokarska związała się lukratywnym, rocznym kontraktem z japońskim Hisamitsu Springs Kobe!

Tokarska, która ostatnie dwa sezony spędziła w drużynie PGE Atomu Treflu Sopot tym razem spróbuje swoich sił w Azji. 25-letnia środkowa będzie w kraju kwitnącej wiśni zarabiać tyle ile nie mogłaby dostać w żadnym innym europejskim klubie. Jak twierdzi jej manager – Jakub Dolata, Tokarska na pewno na zarobki narzekać nie będzie mogła, jednak suma kontaktu nie została ujawniona.

Hisamitsu Springs Kobe to jedna z najlepszych japońskich drużyn. Siatkarki z Kobe wywalczyły w poprzednim sezonie mistrzostwo Japonii, a w ostatnich 10 latach tylko raz nie zdołały stanąć na podium! Tokarska będzie jedyną zawodniczką spoza Japonii w składzie Hisamitsu. Jest to podyktowane restrykcyjnymi przepisami.

Japonia to coraz ciekawsze miejsce dla gwiazd siatkówki i to nie tylko kobiecej. Warto tylko wspomnieć, że w kraju kwitnącej wiśni w nadchodzącym sezonie występować będą m.in. Bartosz Kurek i Michał Kubiak.om

Komentarze