Strona główna Siatkówka PlusLiga Sezon Skry już dziś spisany na straty?

Sezon Skry już dziś spisany na straty?

0

Przed rozpoczęciem sezonu nawet najwięksi pesymiści nie wróżyli PGE Skrze Bełchatów słabego sezonu. W kadrze mistrza Polski występuję wielu zawodników, o których marzy każdy trener na świecie, a w tym podstawowymi zawodnikami są mistrzowie Świata.

Bełchatowianie pierwszej porażki w sezonie doznali dopiero w 19-tym występie (1:3 w Bełchatowie z Banimexem Będzin). Wielu ekspertów twierdziło, że jest to wypadek przy pracy – tym bardziej, ze Skra w tym meczu wystąpiła bez wielu podstawowych zawodników. Lecz dwa tygodnie później doszły dwie kolejne porażki: z Jastrzębskim Węglem, a następnie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. I to był najlepszy moment, aby zastanowić się nad szansami Skry w obecnym sezonie Plus Ligi.

Jednak bełchatowianie wszelakiej krytyce odpowiedzieli bardzo szybko. Wręcz rozgromili w Lidze Mistrzów naszpikowaną gwiazdami drużynę Cucine Lube Treia. Była to jednak dobra zapowiedź złego. Sroga porażka z Resovią Rzeszów, a następnie w bitwie o Final Four 3:2 z kolejną włoską drużyną: Sir Safety Perugią. Te dwie klęski postawiły pod ścianą ekipę Miguela Falaski.

Kiedy w play-off o mistrzostwo Polski do Bełchatowa przyjechał będący w świetnej formie Lotos Trefl Gdańsk zaczęły się wątpliwości kto w tym meczu jest faworytem. I te wątpliwości znalazły potwierdzenia na boisku, bowiem to gdańszczanie po tie-breaku wyszli zwycięsko z tej rywalizacji. Rewanż w meczu z Perugią był kluczowy dla losów mistrza Polski. Skra przeplatała dobre dni ze złymi. Tak było 11.03 kiedy w Atlas Arenie bełchatowianie pokonali 3:1 z włoskiego giganta i w ekipie mistrza Polski zapanowała euforia. Wygrane drugie spotkanie z Gdańskiem na ich terenie było jednak zapowiedzią złego.

Nastąpiły trzy kolejne fatalne w skutkach porażki. Skra w Final Four zajęła ostatnie, tak bardzo nielubiane przez każdego sportowca miejsce, a na domiar złego aktualnie przegrywa w walce do trzech zwycięstw z gdańskim Lotosem już 1:2.

Dziś o 20:30 odbędzie się czwarte spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Czy ostatnie? Co dalej ze Skrą? Odpowiedź być może poznamy już w dniu dzisiejszym.

Komentarze