Show Kamila Syprzaka. Poprowadził PSG do zwycięstwa w LM piłkarzy ręcznych

14 lut 2024, 21:23

W 11. kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PSG bez większego problemy wygrało na wyjeździe 31:25 z macedońskim Eurofarmem Pelister. Najlepszym strzelcem po stronie ekipy ze stolicy Francji był Kamil Syprzak, który zakończył mecz z siedmioma trafieniami na koncie.

Znakomite spotkanie Kamila Syprzaka

Środa jest pierwszym tegorocznym dniem z Ligą Mistrzów piłkarzy ręcznych po blisko 2-miesięcznej zimowej przerwie. Na otwarcie zmagań drużyna PSG nie miała trudnego zadania, bowiem mierzyła się na wyjeździe z najsłabszą ekipą w grupie A, czyli macedońskim Eurofarmem Pelister.

Spotkanie przebiegał zupełnie pod dyktando piłkarzy ręcznych z Paryża. Pierwszą połowę zakończyli pewnym zwycięstwem 15:9, a w drugiej części spokojnie kontrolowali przebieg meczu, nie dając gospodarzom na zniwelowanie straty. Ostatecznie PSG triumfowało 31:25.

Świetne spotkanie rozegrał Kamil Syprzak, który był najlepszym strzelcem swojej drużyny. Rzucił łącznie siedem bramek, co daje mu aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców całych rozgrywek (64 trafienia). Do liderującego Emila Wernsdorfa Madsena z GOG traci osiem goli.

Eurofarm Pelister – Paris Saint-Germain HB 25:31 (9:15)

Po 11 rozegranych spotkaniach szczypiorniści PSG zajmują drugie miejsce w tabeli A z dorobkiem 13 punktów, natomiast Eurofarm Palister zamyka stawkę z zerowym dorobkiem. W następnej kolejce Paryżanie zagrają przed własną publicznością z Industrią Kielce.