Siatkarki ŁKS-u bliżej mistrzostwa Polski! Prowadzą w serii z Developresem

Aktualizacja: 11 maj 2023, 23:01
10 maj 2023, 21:19

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zbliżyły się do wywalczenia pierwszego od czterech lat mistrzostwa Polski. W środowe popołudnie wygrały 3:1 z Developresem Rzeszów i w finałowej rywalizacji prowadzą już 2:1.

Przed środowym spotkaniem w rywalizacji do trzech zwycięstw mieliśmy remis 1:1. W pierwszym pojedynku lepsze były siatkarki z Rzeszowa, które wygrały 3:1, natomiast w drugim meczu ze zwycięstwa po tie-breaku cieszyły się siatkarki z Łodzi.

ŁKS Commercecon Łódź 2:1 DKS DevelopRes Rzeszów

Po dwóch pierwszych setach wydawało się, że siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zdołają odnieść zwycięstwo bez straty seta. Dwa pierwsze wygrały 25:22 i 28:26, ale jak się później okazało, przeciwniczki z Rzeszowa nie zamierzały poddawać się tak szybko.

W trzecim secie siatkarki Developresu pokazały, że chcą jeszcze powalczyć o zwycięstwo i wygrały go 25:22. W czwartym secie jednak ŁKS pokazał siłę i rozbił drużynę z Podkarpacia 25:13, triumfując w całym spotkaniu 3:1.

ŁKS Commercecon Łódź vs DKS Developres Rzeszów 3:1 (25:22, 28:26, 22:25, 25:13)

Obecnie w finałowej rywalizacji do trzech zwycięstw siatkarki ŁKS-u prowadzą 2:1. Kolejne spotkanie, które może zadecydować o mistrzostwie Polski dla siatkarek z Łodzi zostanie rozegrane w sobotę, 13 maja.