Siatkarska lekcja pokory. Bolesna porażka Polaków z Serbami

11 cze 2023, 10:32

Siatkarze reprezentacji Polski ponieśli porażkę na koniec pierwszego turnieju Ligi Narodów 2023. W niedzielny poranek lepsi od Biało-Czerwonych okazali się Serbowie, którzy pokonali naszych zawodników 3:0 (25:21, 25:19. 25:14).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

VNL 2023. Mecz Polska – Serbia zakończył się naszą porażką

Reprezentacja Polski zmagania w tegorocznej Lidze Narodów rozpoczęła doskonale. Podczas turnieju w Nagoji udało jej się wygrać z Francuzami (3:1), a następnie pokonać Irańczyków i Bułgarów. W dwóch ostatnich starciach do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Znacznie gorzej poszło Polakom w niedzielę. Spotkanie przeciwko Serbom podopieczni Nikoli Grbicia rozpoczęli składzie: Artur Szalpuk, Karol Kłos, Dawid Dulski, Kamil Semeniuk, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek i Kamil Szymura. Biało-Czerwoni od samego początku prezentowali się jednak poniżej oczekiwać i pierwszego seta przegrali do 21.

Lepiej dla Polaków rozpoczęła się druga partia. W pewnym momencie zawodnicy Grbicia prowadzili nawet 7:1. Ostatecznie Serbom udało się nadrobić straty i wygrać tego seta 25:19. Trzecia część meczu to była już tylko formalność. Bałkańscy zawodnicy nie dali Polakom żadnych szans i zamknęli mecz 25:14.

Reprezentacja Polski w czterech dotychczasowych spotkaniach Ligi Narodów zdobyła siedem punktów. Podopieczni trenera Grbicia do gry wracają 21 czerwca. Wówczas rozegrają mecz z Niemcami. Gospodarzem drugiego turnieju będzie Rotterdam.