Siatkarskie derby Łodzi dla Budowlanych. Mistrzynie Polski rozbite

9 paź 2023, 21:20

Już w pierwszej kolejce nowego sezonu Tauron Ligi doszło do derbów Łodzi, w których brązowe medalistki poprzednich rozgrywek, Grot Budowlani Łódź mierzyły się z mistrzyniami, czyli ŁKS-em Commercecon. Mecz miał jednostronny przebieg i zakończył się gładkim zwycięstwem gospodyń.

Grot Budowlani z pewnym zwycięstwem

Brązowe medalistki ubiegłego sezonu Tauron Ligi, siatkarki Budowlanych Łódź lepiej weszły w mecz. Po początkowym prowadzeniu 3-4 punktami w pierwszym secie, zawodniczki ŁKS-u wyrównału do stanu 9:9. Później jednak nie miały zbyt wiele do powiedzenia – gospodynie tego starcia z akcji na akcję grały coraz lepiej, czego efektem był triumf 25:17.

W drugim secie mistrzynie Polski początkowo potrafiły odpierać ataki rywalek, ale taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. Siatkarki Budowlanych od stanu 6:5 pokazywały, że przynajmniej w tym meczu są nie do pokonania i zwiększały swoją przewagę, która finalnie dała im zwycięstwo 25:20.

Trzeci set był już prawdziwym popisem w wykonaniu brązowych medalistek poprzedniego sezonu. Prowadziły bowiem od pierwszej akcji, totalnie demolując rywalki zza miedzy. Prowadziły już nawet 16:4, a finalnie zakończyły decydującą partię zwycięstwem 25:16.

Grot Budowlani Łódź vs ŁKS Commercecon 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)

Po znakomitym początku sezonu, w drugiej kolejce Tauron Ligi siatkarki Budowlanych Łódź udadzą się na wyjazdowe starcie z UNI Opole. Zawodniczki ŁKS-u Commercecon spróbują poprawić nastroje w pojedynku z KS Pałac Bydgoszcz.