Siatkarze zrewanżowali się Japonii. Pewna wygrana przed startem Ligi Narodów

2 cze 2023, 10:57

Siatkarze reprezentacji Polski udanie zrewanżowali się Japonii za czwartkową porażkę 2:3. Podopieczni Nikoli Grbicia w drugim towarzyskim starciu z azjatyckim rywalem zwyciężyli 3:1 i pokazali, że są w dobrej dyspozycji przed zbliżającymi się zmaganiami w Lidze Narodów.

Udany rewanż polskich siatkarzy

Pierwszy, czwartkowy mecz towarzyski z Japonią był pełen zwrotów akcji, ale i niewykorzystanych szans. Ostatecznie biało-czerwoni przegrali po tie-breaku 2:3, ale już dzień później mieli okazję do rewanżu. Zakończył się on po myśli siatkarzy trenera Nikoli Grbicia.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 7:7. Później Japończycy wypracowali sobie przewagę kilku punktów, której nie oddali już do samego końca seta, choć Polacy trzykrotnie zbliżyli się do nich na odległość jednego punktu. Ostatecznie rywale wygrali 25:22.

Trzy kolejne sety były już popisem w wykonaniu polskich siatkarzy. W drugiej i trzeciej partii dominowali od samego początku i wygrali je w stosunku 25:16, natomiast w czwartym secie najpierw musieli gonić wynik, ale później byli zdecydowanie skuteczniejsi i zwyciężyli 25:19, a także całe spotkanie 3:1.

Japonia vs Polska 1:3 (25:22, 16:25, 16:25, 19:25)

Po dwóch sparingowych meczach z Japonią, teraz biało-czerwoni będą się przygotowywać do zmagań w Lidze Narodów. Polacy w pierwszej części turnieju zagrają odpowiednio z Francją (7 czerwca), Iranem (8 czerwca), Bułgarią (9 czerwca) i Serbią (11 czerwca).

Dwie wygrane Polaków. Biało-czerwoni wyrwali awans do ćwierćfinału MŚ 3×3