Kolejne pięć setów polskich siatkarzy. Ograli po tie-breaku Holandię

22 cze 2023, 22:11

Siatkarze reprezentacji Polski zaserwowali swoim kibicom kolejny mecz z kategorii tych najbardziej emocjonujących. W swoim szóstym starciu w Lidze Narodów biało-czerwoni wygrali z Holandią 3:2 i wyprzedzili ją w tabeli.

Kolejny thriller polskich siatkarzy

W pierwszym secie rywalizacja do pewnego momentu była wyrównana. Po raz ostatni Polacy prowadzili przy stanie 11:10. Później oddali pole Holendrom, którzy nawet mimo siedmiu błędów przy serwisie dość pewnie wygrali 25:22. Świetnie spisywał się Nimir Abdelaziz, autor aż ośmiu punktów.

W drugim secie w końcu zaczął funkcjonować polski atak, czego efektem było aż dziewięć punktów zdobytych przez Jakuba Kochanowskiego. Po stronie Holendrów ponownie szalał Abdelaziz, ale to biało-czerwoni od początku do końca utrzymywali sporą przewagę, która dała im zwycięstwo 25:18.

W trzecim secie role totalnie się odwróciły – to Holendrzy byli stroną zdecydowanie przeważającą, a ich przewaga w pewnym momencie wynosiła aż dziewięć punktów (22:13). W końcówce Polacy próbowali jeszcze dogonić rywali, ale nic z tego nie wyszło – przegrali 18:25.

Czwarty set był sporą grą nerwów, z której jednak lepiej wyszli Polacy. W końcówce utrzymywali 2-3-punktową przewagę i wygrali seta 25:22. O losach meczu decydował więc tie-break, w którym biało-czerwoni okazali się lepsi, triumfując 15:11.

Holandia vs Polska 2:3 (25:22, 18:25, 25:18, 22:25, 11:15)

Przez polskimi siatkarzami jeszcze dwa spotkania w części Ligi Narodów rozgrywanej w Holandii. W sobotę zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast w niedzielę ich rywalami będą Włosi.

Bartman skrytykował Leona, teraz przeprasza. “Nie było to moją intencją”