Siatkówka plażowa: Polskie starcie w III rundzie CEV Satellite Baden i dwie Polskie pary w półfinale!

Aktualizacja: 11 cze 2016, 20:28
11 cze 2016, 14:31

Po świetnych meczach w II rundzie rozgrywek polskie duety – Bryl/Kujawiak i Kosiak/Rudol – musiały zmierzyć się ze sobą o wejście do półfinału. Trzysetowa walka zakończyła się zwycięstwem Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka. Para triumfatorów w niedzielę powalczy o finał. Maciej Kosiak wraz z Maciejem Rudolem o udział w półfinale musieli zawalczyć w spotkaniu z duetem Faiga/Hilman, z którego ostatecznie wyszli zwycięsko.

Pierwsza partia zaczęła się od lepszej gry Bryla i Kujawiaka, co pozwoliło im uzyskać przewagę już na wstępie. Jednak w połowie odsłony walka stała się bardziej wyrównana, a set ostatecznie zakończył się grą na przewagi, w której przegranym okazała się para Kosiak i Rudol.

Kolejna odsłona potoczyła się wręcz analogicznie, tyle że tym razem triumfatorem był duet Kosiak/Rudol. Walka obfitowała w emocje i zawziętość, charakteryzującą grę obu drużyn.

Decydujący set zapowiadał się niezwykle obiecująco, jednak oczekiwania te spełzły na niczym. Michał Bryl i Kacper Kujawiak zdominowali tie-breaka i w każdym aspekcie zdołali pokazać swoją wyższość.

Bryl/Kujawiak – Kosiak/Rudol 2:1 (23:21, 21:23, 15:6)

Po przegranym spotkaniu z rodakami – Brylem i Kujawiakiem, Maciej Kosak i Maciej Rudol ostatnią szansę na awans do półfinału wykorzystali fenomenalnie. Pomimo wielu trudności i widocznego zmęczenia w dwóch setach pokonali parę Faiga/Hilman, dzięki czemu dołączyli do grona półfinalistów turnieju w Baden.

Faiga/Hilman – Kosiak/Rudol 0:2 (17:21, 20:22)

Półfinałowe spotkania Polskie duety rozegrają w niedzielę o godzinie 13:00 i 15:00. Bryl/Kujawiak zmierzą się z parą Usken/Hordvik, natomiast Kosak/Rudol z duetem Huber/Seidl.