Strona główna Siatkówka PlusLiga Siatkówka w Warszawie zagrożona?! Sponsor ma poważne problemy…

Siatkówka w Warszawie zagrożona?! Sponsor ma poważne problemy…

0
fot: Aleksandra Kabała

Spółka ONICO, która jest właścicielem klubu ze stolicy ma dosyć poważne problemy finansowe. W najgorszym wypadku czeka nas rozbiór zespołu…

ONICO S.A. jest jednym z ważniejszych importerów paliw w Polsce

Według artykułu zamieszczonego na portalu money.pl Alior Bank wypowiedział firmie trzy umowy kredytowe i umowę faktoringu pełnego. Uzasadnieniem są “informacje o konieczności wdrożenia działań naprawczych, w celu odbudowania kapitałów własnych, w związku z pogorszeniem sytuacji finansowej spółki”. Na podobny krok zdecydował się ING Bank Śląski – umowę o refinansowaniu rezerw z 2017 roku, umowę wieloproduktową z 2012 roku i umowę kredytową z 2018 roku. Oznacza to, że ONICO spłacić musi łącznie prawie 21 milionów złotych i 22 miliony dolarów amerykańskich.

Ponadto, sytuacja na rynku giełdowym również nie wyglądałą ciekawie. ONICO zaliczyło na rynku New Connect ogromny spadek, aż o 40 procent, co jest najniższym poziomem od 2011 roku.

Rzecznik klubu ONICO Warszawa, Maciej Prusiński, w ostatnim komunikacie prasowym uspokajał: “Chciałbym podkreślić niezależność obszaru sportowego i działań klubu ONICO Warszawa od ONICO S.A. Informacje, które pojawiły się w domenie publicznej nie dotyczą działalności klubu i dokładamy wszelkich starań, aby nie miały wpływu na decyzje podejmowane przez zarząd ONICO Warszawa”.

Niestety, według informacji zdobytych przez portal sportowefakty.wp.pl, menadżerowie wybranych zawodników mieli dostać wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dla swoich klientów. Co prawda Miasto Warszawa jest skłonne dołożyć do projektu kilka milionów, ale kwota niestety nie jest wystarczająca.

Komentarze