Strona główna ME Polska 2017 Siatkówka wraca na Narodowy!

Siatkówka wraca na Narodowy!

0

30 sierpnia 2014 roku na stadionie PGE Narodowy rozegrany został mecz otwarcia Mistrzostw Świata. Ponad dwa lata później dowiadujemy się, że wielka siatkówka wraca do tego obiektu!

Dwa mecze Mistrzostw Europy 2017, w czym jeden Polaków, rozegrane zostaną na stadionie PGE Narodowy! Prawdopodobnie będzie to mecz otwarcia oraz finał imprezy.

Poprzedni mecz siatkówki rozegrany na Narodowym w Warszawie był wielkim wydarzeniem. Spotkanie otwierające Mistrzostwa Świata 2014, rozegrane z Serbią śledziło z trybun obiektu ponad 60 tysięcy kibiców. Atmosfera, która wytworzyła się w obiekcie była wspaniała i poniosła naszą reprezentację do wygranej 3:0.

Organizatorzy EuroVolley 2017 chcą powtórzyć sukces z Mistrzostw Świata i umieścili dwa mecze imprezy na PGE Narodowym. Podczas Mistrostw Europy Polacy grać będą w grupie A, ich rywalami zostały reprezentacje Serbii, Finlandii oraz Estonii.

Pozostałe swoje mecze grupa A rozgrywać będzie w Ergo Arenie, która znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu. Zespoły z grupy B ( Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy) będą toczyć walkę w Szczecinie. Grupa C (Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania) w Krakowie, D (Francja, Belgia, Holandia, Turcja) zaś w Katowicach.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 25 sierpnia, 30 rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe. Nowego mistrza Europy poznamy 3 września 2017 roku.

Info: Przegląd Sportowy

Komentarze