Aktualizacja: 30 sie 2015, 09:45
29 sie 2015, 18:03

Kto interesuje się sportami walki ten w tym miesiącu nie mógł narzekać na brak emocji. Między innymi za sprawą boksu, w którym to Polacy odnieśli najwięcej sukcesów.

Wykorzystali szanse

Z pewnością największym osiągnięciem było zwycięstwo Krzysztofa Głowackiego nad Marco Huckiem. 29-latek zapewnił sobie tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej w 11. rundzie, kiedy to dwukrotnie posłał Niemca na deski. Urodzony w Wałczu pięściarz jest trzecim Polakiem, który w wadze cruiser zdobył mistrzowski pas – Krzysztof “Diablo” Włodarczyk i Tomasz Adamek.

zimbio.com
Krzysztof Głowacki (zimbio.com)

Swoje walki w sierpniu wygrywali także inni polscy bokserzy. Artur Szpilka, Maciej Sulęcki i Kamil Łaszczyk skutecznie zaprezentowali się na gali w Newark. W Międzyzdrojach nie zawiedli Kamil Szeremeta oraz Michał Cieślak, który znokautował Rosberga już w pierwszej rundzie.

Odrodzenie boksu olimpijskiego

Dobry występ zaliczyli amatorscy pięściarze, którzy na Mistrzostwach Europy w Samokovie zdobyli dwa srebrne krążki. W Bułgarii do finałów dotarli Tomasz Jabłoński (75 kg) oraz Igor Jakubowski (91 kg). Na mistrzostwach z dobrej strony zaprezentowali się także Daniel Adamiec, Paweł Wierzbicki czy Dawid Michelus.

Tomasz Jabłoński ze srebrnym medalem (samokov.boxingchampionships.info)

Z kolei na Węgrzech odbyły się 6. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Kobiet w Boksie. Polki zdobyły 7 medali! Co prawda tylko jedna pięściarka zdołała awansować do finału – Larysa Sabiniarz – ale występ polskich pięściarek był wyśmienity. Oprócz zawdoniczki z Boxing Team Chojnice medal wywalczyły: Patrycja Borys (57 kg), Ewa Białas (54 kg), Weronika Zakrzewska (64 kg), Patrycja Mrozińska (75 kg), Patrycja Kiwak (81 kg) i Agata Kaczmarska (+81 kg). Porażki w półfinałach nie były niespodziankami, gdyż jak się okazało, aż 5 polskich pięściarek toczyło walki z późniejszymi mistrzyniami Europy.

Seniorzy w cieniu młodszych

W drugim miesiącu wakacji nie zabrakło wydarzeń związanych z judo. Pierwszy, historyczny medal na mistrzostwach świata kadetów zdobyła Anna Dąbrowska. Judoczka MKS Juvenia Wrocław przegrała w Bośni i Hercegowinie tylko jedną walkę i ostatecznie zdobyła brązowy medal. Dobrze zaprezentowała się także Angelika Szymańska, która w tej samej kategorii wagowej (57 kg) uplasowała się na piątej pozycji. Niezbyt dobrze wspominać będą mistrzostwa świata seniorzy. W zawodach, które odbyły się w Kazachstanie, najwyżej uplasowała się Daria Pogorzelec. W kat. do 73 kilogramów zajęła 5. miejsce.

Dąbrowska w pojedynku o 3. miejsce (intjudo.eu)

Za nami mnóstwo emocji, ale to nie powód do smutku. Już za niedługo kolejne wielkie imprezy, m.in. Polsat Boxing Night czy KSW 31 w Londynie.