Strona główna Sporty zimowe Skoczkowie dzisiaj powalczą o punkty

Skoczkowie dzisiaj powalczą o punkty

0

Skoczkowie narciarscy z niemieckiego Klingenthal przenieśli się do fińskiej miejscowości – Kuusamo, aby w mroźnej aurze rywalizować o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Piątek będzie pierwszym dniem zmagań w Finlandii, a my mamy już za sobą serię kwalifikacyjnej, która wyłoniła 50-ciu zawodników do dzisiejszego konkursu.

Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpoczną się zawody z cyklu PŚ w Kuusamo. Batalia o punkty do klasyfikacji generalnej zostanie poprzedzona serią próbną, którą organizatorzy zaplanowali na 16:00.

W gronie skoczków, którzy uzyskali awans, za sprawą dobrych prób w kwalifikacjach, znalazło się czterech reprezentantów Polski. W piątek na obiekcie Rukatunturi zobaczymy: Piotra Żyłę, Krzysztofa Bieguna, Aleksandra Zniszczoła oraz Dawida Kubackiego. Nieformalnie liderem grupy jest Żyła, chociaż on sam się tak nie czuje. Dla przypomnienia warto dodać, iż przed rokiem w Finlandii triumfował Biegun, ale tamten konkurs był rozgrywany w loteryjnych warunkach atmosferycznych.

O ostateczne zwycięstwo walczyć będzie m.in. Roman Koudelka, aktualny lider Pucharu Świata. Czech postanowił nie wystartować w serii kwalifikacyjnej i oszczędzać siły na piątkowe zawody główne. Zagrozić mu może Niemiec – Andreas Wellinger, który w eliminacjach uzyskał aż 144.5 metra. Dobre wyniki zanotowali także: Peter Prevc ze Słowenii, Anderas Bardal z Norwegii oraz przedstawiciel gospodarzy – Anssi Koivuranta.

Jak będzie przebiegał piątkowy konkurs skoków narciarskich w fińskim Kuusamo? Czy pogoda pozwoli przeprowadzić sprawiedliwe zmagania, a triumfatorem faktycznie zostanie zawodnik prezentujący obecnie najwyższą formę? Odpowiedzi na te pytania poznamy jeszcze dzisiaj. Wszystkich miłośników sportów zimowych zachęcamy do śledzenia transmisji telewizyjnych z Pucharu Świata w Kuusamo.


  • Źródło: Własne