SKRA Bełchatów bez straty seta

17 lut 2018, 16:22

Mimo iż wynik ostateczny jest jednostronny to na parkiecie podczas meczu było dużo emocji, a szczególnie w ostatnim secie.

Początek spotkania zaczął się od dwu punktowej przewagi drużyny Cuprum Lubin (3:1). Chwilę później bełchatowianie wyrównali wynik (5:5). Set rozpoczął się na dobre a na tablicy wyników wciąż widniał remis (9:9). Dzięki dobrej grze siatkarzom Skry Bełchatów udało się wypracować dwu punktową przewagę (13:11), a po chwili ich przewaga sięgała już trzech punktów (15:12). Mobilizacja w zespole gości pozwoliła im zniwelować prowadzenie drużyny gości do jednego punktu (17:16). Bełchatowianom szybko udało się odrobić straty i po chwili prowadzili już czterema punktami (20:16). Set zbliżał się do a na prowadzeniu wciąż była drużyna przyjezdnych (22:19). Dzięki błędnej zagrywce Kaczmarka, bełchatowianie mieli pierwszą piłkę setową którą chwilę później wykorzystali, tym samym wygrywając pierwszą partię (25:20).

Druga partia rozpoczęła się od dwu punktowego prowadzenia zespołu PGE Skry Bełchatów (4:2), a po chwili ich przewaga wzrosła do czterech punktów (7:3).  Dzięki dobrej grze gości, ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (10:5).  Rozpędzeni bełchatowianie zwiększyli swoje prowadzenie do siedmiu punktów (12:5). Mimo prób zniwelowania przewagi, drużyna Skry Bełchatów wciąż utrzymywała wysokie prowadzenie (17:9). Set wkraczał w decydującą fazę a zespół z Bełchatowa miał osiem oczek przewagi nad rywalami (21:13). Nie musieliśmy długo czekać aby zespół z Bełchatowa miał pierwszą piłkę setową (24:14). Po chwili siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli drugiego seta (25:15).

Na początku trzeciego seta obie drużyny grały na równym poziomie (3:3). Chwilę później na dwu punktową przewagę wyszła drużyna Cuprum Lubin (6:4). Set zaczynał się rozkręcać a gospodarze zwiększyli swoje prowadzenie (9:6). Mobilizacja w  ekipie z Lubina pomogła im utrzymać wysokie prowadzenie (13:9). Chwilę później bełchatowianom udało się zniwelować przewagę do jednego punktu (13:12). Drużyna gości dzięki dobrej grze doprowadziła do wyrównania wyniku (17:17). Wicemistrzowie Polski pobudzeni do walki o zwycięstwo wyszli na jedno punktowe prowadzenie (19:18). W końcówce seta na dwu punktowe prowadzenie wydzła ekipa z Lubina (22:20). Bełchatowianie szybko doprowadzili jednak do wyrównania wyniku (22:22). Chwilę później Bełchatowianie mieli pierwszą piłkę meczową (24:23) którą w ataku wykorzystał Serbski środkowy i tym samym zakończył cały mecz (25:23).

Cuprum Lubin – PGE SKRA Bełchatów 0:3 (20:25, 15:25, 23:25)

Cuprum Lubin: Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Kryś, Makoś

PGE SKRA Bełchatów: Lisinac, Wlazły, Nowak, Janusz, Kłos, Bednorz, Katić, Czarnowski, Ebadipour, Romać, Nadeljković, Łomacz, Piechocki, Penchev