Ślężański Mnich dla Paterskiego i Brzeźnej!

Aktualizacja: 12 kwi 2015, 23:30
12 kwi 2015, 21:17

W wyścigu otwierającym sezon kolarski w Polsce najlepsi okazali się Maciej Paterski(CCC Sprandi Polkowice) wśród mężczyzn i Monika Brzeźna(Nestle Fitness Cycling Team) wśród kobiet.

Maciej Paterski pokonał na ostatnich metrach 119-kilometrowej trasy Pawła Franczaka(ActiveJet Team) oraz kolegę z drużyny, aktualnego mistrza Polski Bartłomieja Matysiaka. Paterski powtórzył sukces z ubiegłego sezony, kiedy to też był najlepszy w Sobótce.

W rywalizacji elity kobiet Monika Brzeźna pokonała swoją siostrę, również zawodniczkę Nestle Fitness Cycling Team Paulinę Brzeźną-Bentkowską oraz Łucję Pietrzak(LKS Atom Boxmet Dzierżoniów). Wśród orlików wygrał Jakub Kaczmarek (CCC Sprandi Polkowice), a najlepszą orliczką była dziś Agnieszka Skalniak(Nestle Fitness Cycling Team).

Młoda zawodniczka brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów Agnieszka Skalniak znalazła się w naszym rankingu „Trzydziestka największych talentów polskiego sportu”, który można zobaczyć tutaj: https://polski-sport.pl/?p=21027