Sobota bez sukcesu polskich zapaśników na ME

12 mar 2016, 18:27

Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli dziś Polscy zawodnicy w zapaśniczych mistrzostwach Europy w stylu klasycznym rozrywanych w łotewskiej Rydze.

W sobotnich zawodach zobaczyliśmy czterech reprezentantów Polski. Najlepsze 12. miejsce w wadze 59 kg odnotował Michał Tracz. Zawodnik Śląska Wrocław w pojedynku kwalifikacyjnym pokonał reprezentanta gospodarzy Aleksandrsa Jurkjansa, natomiast  w 1/8 finału musiał uznać wyższość zapaśnika z Ukrainy Dmytra Cymbaliukowa (0:4). Dwa pojedynki w najcięższej wadze 130 kg stoczył także Łukasz Banak. 32-letni zapaśnik w 1/8 finału uporał się z reprezentantem Ukraina Ołeksandrem Czernecky’m, natomiast w barażach uległ przez przewagę techniczną Sabahowiemu Szaratiemu z Azerbejdżanu (0:9). Zawodnik WKS Śląsk Wrocław ostatecznie uplasował się na 18. pozycji. To samo miejsce, tylko że w wadze 98 kg uzyskał Radosław Grzybicki. Zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski w 1/8 finału został położony na łopatki przez Niemca Petera Oehlera (0:5). Jedną walkę zanotował także Grzegorz Wanke. Zawodnika Unii Racibórz przegrał pojedynek w wadze 66 kg z Migranem Arutunjanem (Armenia) i ostatecznie zajął 14. pozycję.