Sofia Ennaoui w wielkiej formie! Karol Zalewski “lucky loserem”

Aktualizacja: 16 sie 2022, 15:24
16 sie 2022, 13:55

Sofia Ennaoui wspaniale zaprezentowała się w biegu na 1500 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Polka na wielkim spokoju zwyciężyła w wyścigu półfinałowym. 26-latka wysłała sygnał do rywalek, że jest jedną z głównych kandydatek do medalu. Ponadto Karol Zalewski wszedł do finału biegu na 400 metrów jako “lucky loser”.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Sofia Ennaoui kandydatką do medalu

Biorąc pod uwagę wszelkie perturbacje, jakich w ostatnich latach doznała Sofia Ennaoui, dzisiejszy start to istny fenomen. Zresztą, Polka nie ukrywała, że jej głównym celem na tej imprezie będzie medal. 26-latka już w trakcie światowego czempionatu w Eugene była w świetnej dyspozycji i chciała dziś udowodnić za wszelką cenę, iż należy do ścisłej czołówki europejskiej. Tę misję lekkoatletka zrealizowała z nawiązką.

Polska zawodniczka specjalizująca się w biegach średnich i długodystansowych pokazała po raz kolejny, że przygotowała się kapitalnie do imprezy organizowanej w Niemczech. Ennaoui wygrała swoją serię półfinałową z czasem 4:02,73. Awansu do finału na 1500 metrów nie wywalczyła natomiast Eliza Megger, która z rezultatem 4:07,56 uplasowała się dopiero na dziesiątej lokacie.

Karol Zalewski wystąpi jako “lucky loser”

Właściwie dzisiejsze podzielone na trzy części półfinały biegu na 400 metrów mężczyzn miały być dla Karola Zalewskiego wyłącznie formalnością. Jednak w silnie obsadzonym biegu na finiszu zabrakło mu sił i z czasem 45.52 musiał drżeć o miejsce w finale. Ostatecznie sprinter znalazł się w finale jako “lucky loser”.

Ponadto należy odnotować, że trzy nasze sportsmenki wystąpią w finale biegu na 400 metrów. Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan. Niestety, słabo spisała się Justyna Święty-Ersetic, która nie obroni tytułu mistrzyni Europy.

W sesji wieczornej odbędą się finały rzutu dyskiem, skoku w dal oraz biegów na 5000 metrów mężczyzn i 100 metrów mężczyzn i kobiet. Szczególnie interesuje nas ostatnia wymieniona konkurencja, w której zapewne wystąpi Ewa Swoboda pod warunkiem, że pomyślnie przebrnie serię półfinałową.