Trzy Polki w finale biegu na 400 metrów. Świetnie wieści z ME w Monachium

Aktualizacja: 17 sie 2022, 17:01
16 sie 2022, 15:58

Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek awansowały do finału biegu na 400 metrów w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. W decydującej próbie, który będzie miał miejsce już w środę, zabraknie niestety Justyny Święty-Erstic. 

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W półfinałach mistrzostw Europy w lekkoatletyce wystąpiły cztery Polki specjalizujące się w biegu na 400 metrów. Aniołki Matusińskiego pokazały się ze znakomitej strony i aż trzy zawodniczki zobaczymy w środowym biegu finałowy.

Szczególnie dobrą formę w Monachium pokazały Anna Kiełbasińska i Natalia Kaczmarek. Obie zawodniczki wygrały swoje biegi, czym potwierdziły, że liczą się w walce o najwyższe stopnie podium. Do finału awansowała też Iga Baumgart-Witan, która uzyskała przepustkę do walki o medale jako szczęśliwa przegrana swojego biegu.


Niestety, jeden z aniołków Matusińskiego nie pobiegnie w finale. Chodzi o Justynę Święty-Ersetic, która swój bieg skończyła dopiero na szóstym miejscu. Doświadczona zawodniczka na pierwszych metrach straciła dystans do rywalek, którego nie zdołała zniewolwać w drugiej części biegu. Tym samym Polka nie obroni wywalczonego przed czterema laty tytułu mistrzyni Europy.

Do samego końca zastanawiałam się, czy wystartować, czy też nie. Chciałam próbować, wiedziałam, że dyspozycje nie są najlepsze. Jestem z siebie dumna, że próbowałam. Jutro będą kibicowała – przyznała po biegu Święty-Ersetic.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Finał biegu na 400 metrów odbędzie się w środę 17 sierpnia. Zawodniczki powinny rozpocząć zmagania o medale dwie minuty po godzinie 22:00.

Sofia Ennaoui w wielkiej formie! Karol Zalewski „lucky loserem”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA