Kolejne medale dla Polski! Kajakarki zostały wicemistrzyniami Europy na dystansie 1000 metrów

19 sie 2022, 17:32

Justyna Iskrzycka oraz Katarzyna Kołodziejczyk sięgnęły po wicemistrzostwo Europy w kajakarstwie podczas trwających w Monachium mistrzostw Europy. Polki osiągnęły czas 3:34.606, a lepsze okazały się tylko zawodniczki w Węgier.

Trwa właśnie gorący okres dla polskiego sportu. Zmagania w lekkiej atletyce, na których biało-czerwoni osiągają wiele sukcesów powoli zmierzają do końca, ale od wczoraj możemy śledzić też rywalizację w kajakarstwie.

Iskrzycka i Kołodziejczyk są tym samym pierwszymi kajakarkami z Polski, które zdobyły medal i sięgnęły po tytuł wicemistrzyń Europy na dystansie 1 kilometra.

Polki od początku znajdowały się w czołówce wyścigu i tuż przed metą zaatakowały, aby wyjść na prowadzenie. Atak ukazał się w części skuteczny, ponieważ udało się wyprzedzić będące na 2. miejscu Hiszpanki. Niestety na Węgierki zabrakło już dystansu. Być może, gdyby trasa miała 1100 metrów byłoby złoto. Mistrzynie Europy minęły linię mety 3:33.942 po starcie. Biało-czerwone miały czas 3:34.606, a zawodniczki z ostatniego podium 3:36.942.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wojciech Nowicki i Adrianna Sułek z medalami ME! Kolejny świetny wieczór w Monachium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA