Specjalne wyróżnienie Jana Błachowicza przed galą UFC 291! “Będę nosił z dumą”

27 lip 2023, 13:18

Jan Błachowicz na konferencji prasowej poprzedzającej galę UFC 291 otrzymał wyjątkowy prezent od federacji UFC oraz amerykańskiej organizacji antydopingowej (USADA). Jest to specjalna kurtka jaką otrzymują wyłącznie Ci zawodnicy, którzy pomyślnie przejdą 50 testów antydopingowych.

Jan Błachowicz uhonorowany przez organizację antydopingową

UFC oraz USADA współpracują razem od 2015 roku, aby stale ograniczać stosowanie niedozwolonych substancji w świecie walk MMA, a niestety jest to istotny problem tej dyscypliny sportowej. Efektem współpracy jest też symboliczne nagradzanie wszystkich wojowników, którzy utrzymują swoje ciało w czystości od jakichkolwiek substancji wspomagających wydajność, oficjalnie zabronionych przez organizację antydopingową.

Wbrew pozorom nie ma zbyt wielu reprezentantów federacji UFC, którzy mogą się poszczycić takim wyróżnieniem. Teraz m.in. do Francisa Ngannou, Cowboya Cerrone czy Robbiego Lawlera dołączył Jan Błachowicz.

Będę nosił z dumą! Taką kurtkę otrzymują tylko osoby, które uzyskały 50 i więcej negatywnych wyników na testach antydopingowych USADA. Wierzę w czysty sport jako drogę do prawdziwego sukcesu. Kiedy odwieszę rękawice na kołek, chcę patrzeć na swoje odbicie w lustrze bez poczucia wstydu, a także bez wahania mówić, że wszystko osiągnąłem wyłącznie dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości. W czasach gdy chodzenie na skróty jest modne chciałbym promować tę postawę wśród młodych zawodników. Wartości są najważniejsze – oświadczenie Jana Błachowicza, które pojawiło się w jego mediach społecznościowych.

USADA jako organ odpowiedzialny za kontrolę sportowców dokonuje testów nawet wtedy, gdy nie przygotowują się do walki, aby mieć stałą kontrolę nad “czystością” ich organizmów. Rocznie wykonywanych jest nawet ponad 4000 tysięcy testów na ok. 800 zawodnikach.

Jan Błachowicz jest jedną z gwiazd nadchodzącej gali UFC 291, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Rywalem Polaka będzie Alexem Pereira, a zwycięzca najprawdopodobniej stanie przed szansą walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej.

Mistrz UFC doznał kontuzji i zwakował pas! Duża szansa dla Jana Błachowicza

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA