Speedway Grand Prix Polski 2023. Gdzie i kiedy oglądać zawody w Warszawie?

Aktualizacja: 14 maj 2023, 13:45
13 maj 2023, 13:36

W sezonie 2023 zaplanowano dziesięć rund Indywidualnych Mistrzostw Świata (SGP). Teraz czas na drugą z nich, która odbędzie się 13 maja w Warszawie. To właśnie na PGE Narodowym odbędzie się bowiem ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland. Gdzie można oglądać transmisję na żywo z tego wydarzenia?

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Grand Prix Polski 2023. Wielkie zawody na PGE Narodowym

Każdy turniej SGP składa się z 23 wyścigów, z czego 20 ma miejsce w ramach rundy zasadniczej. Trzy kolejne to dwa półfinały i finał. Po rundzie zasadniczej sporządzana jest klasyfikacja na miejscach 1-18 (wliczając rezerwowych toru). Najlepsza ósemka kwalifikuje się do półfinałów. Reszta po 20 wyścigach kończy natomiast rywalizację i może czekać już na kolejne zawody.

Ilu żużlowców zobaczymy na SGP 2023? W tym sezonie stawkę tworzy sześciu najlepszych zawodników z SGP 2022, najlepsza trójka z GP Challenge oraz sześciu szczęściarzy, którym przyznano dzikie karty. Ogólnie w zawodach bierze więc udział 15 stałych żużlowców. Do tego dochodzą wspomniani wcześniej rezerwowi toru. Dodatkowo na każdy turniej jest przyznawana jedna przechodnia dzika karta dla gospodarza.

Pierwszą z zaplanowanych dziesięciu rund Indywidualnych Mistrzostw Świata w sezonie 2023 wygrał Bartosz Zmarzlik. Odbyła się ona w się w chorwackim Goricanie. W Warszawie polski żużlowiec będzie chciał powtórzyć swój sukces, choć nie będzie o to łatwo. Na PGE Narodowym Zmarzlik nie triumfował jeszcze ani razu. Nigdy również nie stanął na podium. Teraz będzie miał doskonałą okazję na przełamanie.

To dla mnie prawdziwa przyjemność pojechać w Indywidualnych Mistrzostwach Świata po raz trzeci na PGE Narodowym w Warszawie. Ten stadion jest wspaniały, a wypełniony przez kibiców do ostatniego miejsca stwarza niepowtarzany klimat żużlowego święta – mówił polski żużlowiec przed startem zawodów.

Gdzie oglądać ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland?

Transmisja Speedway Grand Prix w Warszawie zostanie przeprowadzona na antenie Eurosport Extra i TTV. Cały sezon Grand Prix można natomiast oglądać w Eurosporcie Extra na platformie Player. Zawody na PGE Narodowym odbędą się w sobotę 13 maja. Początek o godzinie 19:00.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Fenomenalny wyczyn Bartosza Zmarzlika. Pobił rekord prędkości [WIDEO]

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA