Spory pech Maryny Gąsienicy-Daniel. Nie ukończyła przejazdu na MŚ

8 lut 2023, 14:17

O sporym pechu może mówić czołowa polska alpejka. Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła zjazdu w supergigancie podczas mistrzostw świata we francuskim Courchevel-Meribel, przez co straciła szansę na poprawę wyniku sprzed dwóch lat.

Maryna Gąsienica-Daniel jest członkiem sześcioosobowej kadry biało-czerwonych, którą Polski Związek Narciarski wysłał na mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim we francuskim kurorcie Courchevel-Meribel. Oprócz niej w kadrze znaleźli się Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Paweł Pyjas, Piotr Habdas i Michał Jasiczek.

Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła zjazdu

Przed startem w supergigancie było jasne, że Gąsienica-Daniel nie będzie faworytką, ale może być w stanie powalczyć o najlepszy wynik w historii startów na MŚ. Jak dotąd najlepszy wynik osiągnęła przed dwoma laty, kiedy to zajęła 27. miejsce w Cortinie d’Ampezzo.

Choć w pierwszej sekcji nasza zawodniczka jechała z przewagą, w drugiej uzyskała 25. czas, ostatecznie nie zdołała ukończyć supergiganta w Meribel. Tuż po drugim pomiarze spadła z linii przejazdu i nie zmieściła się do kolejnej bramki, przez co nie ukończyła zjazdu.

Na tym jednak nie koniec występów Maryny Gąsienicy-Daniel w Courchevel-Meribel. Przed naszą zawodniczką jeszcze starty w paralelu i gigancie, które są znacznie ważniejsze niż rywalizacja w supergigancie.

Niespodziewana mistrzyni świata

Dość niespodziewanie mistrzynią świata w supergigancie kobiet została Włoszka Marta Bassino, która dojechała do mety z czasem 1:28.06, a jeszcze po pierwszej części trasy miała jeden z najgorszych czasów. Drugie miejsce ze stratą 0,11 sekundy zajęła Mikaela Shiffrin, a trzecie ex aequo Cornelia Huetter oraz Kajsa Vichoff Lie (strata 0,33 sekundy).