Sposób elblążanek na deklasację w Gdańsku

26 lut 2017, 19:08

W 19. kolejce żeńskiej PGNiG Superligi ekipa Startu KRAM Elbląg zmiotła z powierzchni parkietu Łączpol AWFiS Gdańsk. Zawodniczki gości wygrywając 35:23, przedłużyły passę wyjazdowych zwycięstw do siedmiu spotkań.

Jednak tak naprawdę mecz zakończył się po pierwszych dwudziestu minutach. Pomimo gry w Gdańsku faworytem był Start, który tylko raz nie wygrywał po rzucie Pauli Mazurek (1:1). Zanim piłkarka gospodyń rzuciła drugą bramkę, jej drużyna przegrywała już pięcioma bramkami w dziesiątej minucie (1:6). W tej akcji swoją drugą bramkę zdobyła Magda Balsam.

Przez dwadzieścia minut piłkarki Startu utrzymywały 5-7 bramkowe prowadzenie, dopóki nie powiększyły swojej przewagi. Kiedy najskuteczniejsza zawodniczka Elblążanek, Patrycja Świerżewska skutecznie skończyła akcję, było już po meczu (16:8). Do przerwy przyjezdne deklasowały rywalki, objawiając mankamenty defensywnej gry gdańszczanek (22:10).

W drugiej połowie trzeba było już tylko kontrolować wynik i wyprowadzać kontrataki, w których brylowały Balsam i Świerżewska. Najwyższą 14-bramkową przewagę Start osiągnął w 33. minucie po rzucie Ewy Andrzejewskiej (24:10). Przy niższym zaangażowaniu elbląskiej obrony w drugiej częsci gry, honor drużyny z Gdańska próbowała ratować Adrianna Górna z ośmioma bramkami na koncie.

Gospodynie z 21 punktami nie liczą się już w walce o tytuł, jednak tego samego nie można powiedzieć o Starcie. Kolejne zwycięstwo wywindowało podopieczne trenera Niewrzawy na 4. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – Start KRAM Elbląg 23:35 (10:22)

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Chojnacka, Kayumova – Stachowska 2, Mazurek 2, Hartman 2, Gędłek, Kalska, Żukowska 1, Górna 8, Ciura, Karwecka, Cirjan 2, Skonieczna 3, Świerczek 2, Tomczyk, Masna 1.

KRAM Start Elbląg: Powaga, Szywerska – Balsam 4, Dankowska 1, Grobelska 3, Waga 2, Muchocka, Jędrzejczyk 1, Kwiecińska 5, Gerej, Lisewska 6, Stokłosa 3, Świerżewska 7, Andrzejewska 3, Szopińska.