Strona główna Pozostałe Sprawdziliśmy najnowsze Plantronics BackBeat Go 810. Czy są warte swojej ceny?

Sprawdziliśmy najnowsze Plantronics BackBeat Go 810. Czy są warte swojej ceny?

0

Nie od dziś wiadomo, że firma Plantronics robi jedne z najlepszych słuchawek zarówno dousznych, jak i nausznych z półki cenowej do kilkuset złotych. Tym razem Amerykanie wypuścili na rynek swoje najnowsze “dziecko”, czyli Plantronics BackBeat Go 810, które prezentuje się wręcz fantastycznie, ale czy jest warte swojej ceny? Sprawdziliśmy to…

Test zacznijmy jednak od początku, czyli od tego co dostajemy za 650-700 zł, bo niestety tyle musimy zapłacić za Plantronics BackBeat Go 810. W bardzo ładnym pudełku znajdziemy…Drugie pudełko, w którym z kolei ujrzymy nasze słuchawki odpowiednio zabezpieczone, etui w formie woreczka, dwuletnią gwarancję, kabel USB do ładowania oraz drugi kabel jack-jack, dzięki czemu nasz sprzęt może być używany właśnie za pomocą kabla. Wówczas bateria nie jest zużywana.

Co do samego wyglądu słuchawek. Jest to chyba gwóźdź “programu” i zachwyci nas już na samym starcie. Widząc je po raz pierwszy, możemy mieć wrażenie, że bardziej estetycznych słuchawek w życiu nie widzieliśmy. Dostępne są one w trzech kolorach (Graphite Black, Navy Blue, Bone White) i każdy z nich na swój sposób jest urokliwy. Do nas trafił egzemplarz “Navy Blue”, który jest granatowy ze złoto-miedzianym metalowym elementem przy pałąku, dzięki któremu regulujemy wielkość pałąka, w zależności od kształtu naszej głowy. Sam pałąk sprawia wrażenie porządnego i solidnego. Na górze jest zabezpieczony miękkimi poduszkami, które przylegają do głowy. Po założeniu słuchawek, czujemy jakbyśmy nic na sobie nie mieli. Dwugodzinne słuchanie muzyki nie męczy ani głowy, ani uszu. Co do funkcji, jakie znajdziemy w słuchawkach, na główną uwagę zasługuje właśnie wejście do jack’a 3,5 mm, ale również wejście micro usb do ładowania, oczywiście przełącznik do włączenia słuchawek zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej, przyciski do regulacji głośności, a także estetyczne, wtapiające się w lewy nausznik mięciutkie przyciski do zatrzymywania utworu, powrotu do poprzedniego i przejście do następnego utworu.

Jeśli wygląd zewnętrzny i funkcjonalność mamy za sobą warto przejść do specyfikacji oraz wrażeń z odsłuchu. Zacznijmy od wagi, bowiem Plantronics BackBeat Go 810 jako słuchawki nauszne są bardzo lekkiej. 227 gramów praktycznie nie czuć na głowie. Jedną z największych zalet jest jednak redukcja hałasu. Słuchawki kapitalnie wyciszają dźwięki dochodzące z zewnątrz i potrafią nas przenieść w całkowicie inną rzeczywistość przy dźwiękach naszych ulubionych utworów. Balans tonów jest ciepły. Niezbyt zadowoleniu mogą być w tym przypadku fani mocnego basu. Dźwięki, tak jak wspomnieliśmy są ciepłe, na pewno nie puste, pozwalają na odpoczynek. Minimalnym minusem może być też ich głośność, bowiem demonem głośności one nie są. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak praktycznie nikt nie wykorzysta pełnej skali, a nawet przy maksymalnym poziomie głośności słuchawki nie trzeszczą, a dźwięk nie jest plastikowy i nieprzyjemny dla uszu. Ogromnym atutem jest z kolei długość pracy na jednym ładowaniu, który wynosi około 20 godzin! My słuchaliśmy muzyki już około 10 godzin i faktycznie bateria jest przynajmniej do połowy pełna. Co więcej, dzięki funkcji szybkiego ładowania już podłączenie Plantronics BackBeat Go 810 na 10 minut do zasilania pozwala na trzy godziny słuchania muzyki. Zatem jeśli zapomnieliśmy naładować nasze słuchawki, spieszymy się, żeby wyjść to w bardzo krótkim czasie możemy poratować się ładowaniem na kilka godzin odsłuchu.

Podsumowując, w tej półce cenowej Plantronics BackBeat będzie plasował się z pewnością na podium i z czystym sumieniem możemy polecić akurat te słuchawki. Do największych plusów możemy zaliczyć przepiękny design, bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, możliwość słuchania zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo, a także idealne wyciszanie hałasu. Minusy w zasadzie są dwa: zbyt słaby bas dla części użytkowników oraz niski poziom maksymalnej głośności. Recenzowane słuchawki możemy zakupić obecnie na stronie internetowej producenta TUTAJ.

SPECYFIKACJA:

  • Waga: 227 gramów
  • Dwuzakresowy ANC dla środowisk o wysokim i niskim poziomie hałasu
  • Do 22 godzin bezprzewodowej pracy z ANC, do 28 godzin bez ANC i do 60 godzin ANC bez przesyłania strumieniowego audio.
  • HD Voice
  • Bluetooth 5.0
  • Do 6 miesięcy w trybie DeepSleep
  • Funkcja szybkiego ładowania zapewnia 3 godziny czasu odsłuchu od 10-minutowego ładowania.
  • Bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania
  • Przyciski na uchu: odbieranie połączeń, pomijanie utworów, regulacja głośności, wybieranie ustawień wstępnych korektora, włączanie i wyłączanie ANC oraz włączanie asystentów głosowych smartfonów

Komentarze