Strona główna Siatkówka PlusLiga Srebrny medalista mistrzostw świata zagra w Effectorze Kielce!

Srebrny medalista mistrzostw świata zagra w Effectorze Kielce!

0

Wielokrotny reprezentant Polski, Grzegorz Szymański podpisał kontrakt z Effectorem Kielce, który będzie obowiązywał przez najbliższy sezon.

Doświadczony atakujący swoją karierę rozpoczynał w Ostrovii Ostrowiec Świętokrzyski, potem trafił do Kazimierza Płomień Sosnowiec. Następie reprezentował barwy takich klubów, jak: AZS Częstochowa, Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, AZS Olsztyn, Delecta Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska. Ostatnio grał w AZS-ie Indykpolu Olsztyn. W reprezentacji Polski rozegrał 151 spotkań.

37-latek ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno w lidze, jak i w reprezentacji Polski. Szymański może poszczycić się m.in. wicemistrzostwem świata i Polski, brązowym medalem mistrzostw Polski.

– Dam z siebie wszystko, żeby pokazać się w Kielcach jak najlepiej. Ostatni sezon w Olsztynie pokazał, że jeszcze jestem w stanie grać na wysokim poziomie. Mamy młody zespół, ja tu się mogę czuć trochę jak taki sportowy leśny dziadek. Jednak na pewno drużynie będę chciał dać spokój na boisko oraz w szatni. Mam trochę tego doświadczenia ligowego i jak tylko będzie potrzeba postaram się go przekazać naszej młodej drużynie – mówi, oficjalnej stronie Effectoru Kielcfe, Grzegorz Szymański.

Komentarze