Srebro Polaków w kajakarskich MMŚ

26 lip 2015, 16:14

Paweł Kaczmarek i Grzegorz Bierzało zdobyli srebrny medal w młodzieżowych mistrzostwach świata w kajakarstwie, które odbywają się w portugalskim Montemor-O-Velho. Polacy startowali w konkurencji K2.

Złoto z czasem 32,612 s zdobyli Benc Horvath i Mate Szomolany z Węgier.

Z jednej strony drugie miejsce i srebrny medal na mistrzostwach świata(nawet młodzieżowych) to sukces. Jednak fakt, że do “złotych” Węgrów nasi reprezentanci stracili zaledwie 0,048 s troszkę zmienia spojrzenie na to osiągnięcie.

Trzecie miejsce zajęli Rosjanie Oleg Gusiew i Władisław Blintcow, którzy stracili do zawodników AZS-u AWF Gorzów Wlkp. niecałe pół sekundy.

Wczoraj reprezentanci Polski zdobyli dwa medale. W kategorii C2 na 1000 m triumfowali Jakub Rutkowski i Marcel Hołdak, zaś Jakub Michalski i Sławomir Witczak wywalczyli srebro w K2, również na 1000 m.