Środkowy reprezentacji Polski kontuzjowany!

11 lut 2016, 16:37

Jak poinformowała oficjalna strona Effectora Kielce – Mateusz Bieniek doznał kontuzji podczas środowego spotkania z Łuczniczką Bydgoszcz. Przerwa reprezentanta Polski potrwa przynajmniej 3 tygodnie.

Reprezentant Polski doznał urazu w bardzo nietypowym momencie. Podczas gdy wykonywał zagrywkę w połowie trzeciego seta, naderwał mięsień dźwigacza łopatki i więcej na plac gry nie wszedł. Jego zespół przegrał całe spotkanie 2:3 i tym samym podtrzymał niechlubną serię pięciu porażek z rzędu.

Jeszcze tego samego dnia 21-letni zawodnik naszej kadry udał się do Łodzi na szczegółowe badania medyczne.  – Czeka mnie trzytygodniowa przerwa, ale i tak się cieszę, że tylko tyle. Usłyszałem od lekarzy, że przy tego typu urazach mogłem bardzo łatwo bardziej uszkodzić mięsień – powiedział Bieniek.

Mateusz Bieniek od roku jest podstawowym zawodnikiem w kadrze Stephana Antigi. Biało-czerwoni na przełomie maja i czerwca udadzą się do Tokio, gdzie ostatecznie powalczą o wejściówki na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.