Stal wygrywa na zakończenie i … spada z ligi

6 maj 2016, 18:51

Przed ostatnim spotkaniem w play out PGNIG Superligi wiadomym było, że Stal Mielec spada z ligi, kończąc rozgrywki na przedostatnim miejscu. Mimo to, Mielczanom nie zabrakło ambicji i odnieśli zwycięstwo 30:27 z Pogonią Szczecin.

Od początku meczu lekką przewagę osiągnęła Stal, którą w czwartej minucie na prowadzenie 4:2 wyprowadził Michał Krygowski. Kilka minut później wyrównujące trafienie na 4:4, zaliczył Dawid Krysiak. Od jego trafienia gra stała się bardziej zacięta, a zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Szczecinian 15:14.

Kiedy na początku drugiej połowy Łukasz Gierak rzucił bramkę, dającą wynik 19:18, nie spodziewał się, że mecz wymknie się spod kontroli, a zdobyte w nim prowadzenie będzie tym ostatnim. 39 minuta była kluczowa dla Stali, gdy Damian Kostrzewa najpierw uzyskał remis 19:19, a chwilę później rzut Krysiaka został obroniony.

W 43 minucie Pogoń wyrównała, dzięki kontrze Dawida Fedeńczaka. Piłka była jednak po stronie Stali, która trzynaście minut przed końcem meczu odskoczyła na dwie bramki. Trafienie Kostrzewy pozwoliło uwierzyć drużynie w wynik, który został dowieziony do końca starcia. Kto wie, gdyby Stal grała z taką skutecznością przez większość sezonu, to dziś nie walczyłaby o utrzymanie. Jednak spadek jest rzeczywistością, a fanom drużyny pozostaje wiara w szybki powrót Stali do elity szczypiorniaka w Polsce.

Pogoń Szczecin – Stal Mielec 27:30 (15:14).

Pogoń Szczecin: Morawski, Tatar- Grzegorek, Bruna, Walczak, Gierak, Krysiak, Biernacki, Jedziniak, Statkiewicz, Trzaszczka, Kniazeu, Fedeńczak.

PGE Stal Mielec: Nikolić, Łukawski- Wilk, Krępa, Janyst, Wypych, Gasin M., Gasin P., Kłoda, Kirylenki, Dementiev, Kawka, Krygowski, Krzysztofik, Davidovic, Kostrzewa.