Start Elbląg w ćwierćfinale

17 sty 2016, 08:23

Start Elbląg w rewanżowym spotkaniu ze słoweńskim zespołem ZRK Mlinotest Ajdovscina ponownie wygrał i pewnie awansował do ćwierćfinalu Challenge Cup.

Podopieczne Andrzeja Niewrzawy musiały w Słowenii obronić sześciobramkową przewagę, jaką wypracowały u siebie, wygrywając 28-22.

Od pierwszych minut jednak Polki pokazały, że nie przyjechały jedynie bronić wyniku. Pewnie narzuciły swój styl gry i po pierwszej połowie prowadziły 11:7.

W drugiej połowie słoweński zespól nie był w stanie odrobić strat i elbląski zespół utrzymał przewagę z pierwszej polowy. Wygrywając pewnie 26:22, Start Elbląg awansował do 1/8 finału rozgrywek Challenge Cup.

ZRK Mlinotest Ajdovscina – Start Elbląg 22:26 (7:11)
Najwięcej bramek: dla ZRK Mlinotest Ajdovscina – Tina Rojc 6, Slavica Schuster 5; dla Startu Elbląg – Joanna Waga 6, Paulina Muchocka i Patrycja Świerzewska – po 4, Ewa Andrzejewska i Aleksandra Jędrzejczyk – po 3.

Pierwszy mecz: 28-22 dla Startu Elbląg.
W dwumeczu: 55-44 dla Startu Elbląg.
Awans do ćwierćfinału: Start Elbląg.