Startują halowe mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce. Liczba zgłoszeń robi wrażenie

8 lut 2024, 17:14

W dniach 9-11 lutego odbędą się halowe mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Podczas imprezy zorganizowanej w KGHM Ślęza Arenie we Wrocławiu wystartuje ponad 1200 sportowców wśród, których będą zawodnicy znani z rywalizacji w seniorskich zawodach. Do tego grona można zaliczyć m.in. Marka Zakrzewskiego, który niedawno ustanowił nowy rekord Europy juniorów w biegu na 200 metrów.MP juniorów w lekkiej atletyce. Padną kolejne rekordy kraju?

Młodzi lekkoatleci z naszego kraju w trwającym sezonie uzyskali już wiele wartościowych wyników. Marek Zakrzewski wyrównał rekord Polski juniorów w biegu na 60 metrów. Wyśrubował też halowy rekord Europy w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 200 metrów. Rekord kraju poprawił również Krzysztof Grochowski, który specjalizuje się w skoku w dal. Takie same osiągnięcia mają w dorobku Lena Pajęcka i Łukasz Zaczyk. Ustanowili oni najlepsze wyniki w historii w kategorii do lat 18 odpowiednio w biegach na 600 i 100 metrów.

Do ścisłej europejskie czołówki należą również Oliwia Bełczew i Julia Jaguścik, które startują w biegach na średnich dystansach oraz sprinterzy Michał Kiernożycki i Oliwia Zimoląg. Wszyscy wymienieni sportowcy powinni we Wrocławiu zdobyć medale i w niedalekiej przyszłości reprezentować nasz kraj w zawodach międzynarodowych.

Myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do mistrzostw Polski. Liczę, że zawodnicy, którzy przybędą na Dolny Śląsk wyjadą z naszego regionu zadowoleni z wyników, ale też z poczuciem iż byli na dobrze zorganizowanej imprezie sportowej. Taki cel nam przyświeca – mówi Paweł Olszański, wiceprezes dolnośląskich struktur lekkoatletycznych i główny koordynator organizacji mistrzostw.

Gdzie oglądać halowe mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce?

Transmisje z trzydniowych zmagań przeprowadzi telewizja internetowa KP Sport. Halowe mistrzostwa Polski U18 i U20 Dolny Śląski 2024 odbywać się będą pomiędzy 9 i 11 lutego. Sportowcy rywalizować będą w KGHM Ślęza Arenie. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.Paulina Guba zapowiada walkę o IO 2024. Chce skwitować karierę

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA