niedziela, 2 października, 2022

Stefano Lavarini wybrał skład. Poznaliśmy kadrę na MŚ 2022

Stefano Lavarini, selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet, ogłosił skład na zbliżające się mistrzostwa świata 2022. Nadchodzący mundial odbędzie się na parkietach w Holandii oraz Polsce. Włoski szkoleniowiec podał listę czternastu zawodniczek, które powalczą podczas tego czempionatu.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Stefano Lavarini ogłosił skład reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet niedawno zakończyła okres przygotowawczy do mistrzostw świata 2022. Nasze siatkarki uczestniczyły w turnieju towarzyskim DHL Test Match Tournament w Nepolu. Biało-Czerwone poniosły porażki z Serbkami, Włoszkami i Turczynkami, ugrywając przeciwniczkom w trakcie tego sprawdzianu zaledwie trzy sety.

Oprócz pojedynczych zrywów i przebłysków naprawdę bardzo dobrej siatkówki, trudno wskazać jakiekolwiek elementy gry, z których kadrowiczki mogłyby być zadowolone. Jednak możliwe, że Polki trafią z formą na docelową imprezę, jaką ma być siatkarski mundial na boiskach naszego kraju tudzież Holandii. O tym przekonamy się już wkrótce.

Tymczasem selekcjoner Stefano Lavarini ogłosił czternastoosobowy skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Wśród nominowanych zabrakło po raz kolejny Malwiny Smarzek. To już w zasadzie żadna niespodzianka. Ponadto na liście nie ma również kontuzjowanej Martyny Czyrniańskiej i Martyny Łukasik.

Podczas zbliżającego się siatkarskiego mundialu Biało-Czerwone zmierzą się w fazie grupowej z: Turcją, Dominikaną, Chorwacją, Tajlandią oraz Koreą Południową. Właściwie mistrzostwa świata rozpoczną się już w piątek 23 września i potrwają do 15 października.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Siatkarki zakończyły turniej w Neapolu. Trzy mecze, trzy porażki i trzy setyPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA