środa, 10 sierpnia, 2022

Stępień – Kizira (05.08): Gdzie i kiedy oglądać galę KBN 23? Zamieszanie z walką wieczoru

Już w piątek 5 sierpnia miała się odbyć walka Stępień – Łoniewski, która była zaplanowana jako główna atrakcja gali boksu zawodowego Knockout Boxing Night 23. Z powodu kontuzji starcie musiało zostać odwołane. Michała Łoniewskiego w ringu zastąpi Iago Kiziria.

Gruzin Iago Kiziria nowym rywalem Pawła Stępnia na KBN 23

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetJeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że w mrągowskim amfiteatrze zobaczymy Kamil Bednarka i Jana Czerklewicza. Podopieczny Piotra Wilczewskiego doznał jednak złamania nadgarstka. Nową walką wieczoru na gali Knockout Boxing Night 23 został ogłoszony więc pojedynek Pawła Stępnia i Michała Łoniewskiego.

Organizatorzy KBN 23 w Mrągowie mają jednak wyjątkowego pecha. Wczoraj poważny uraz zgłosił bowiem także Michał Łoniewski. Oznacza to, że zaledwie dwa dni przed całym wydarzeniem swojego rywala stracił Paweł Stępień.

Ubolewam… ale kontuzja eliminuje mnie z piątkowej walki. Z jedną ręką nie mogę wychodzić do takiego starcia. Mam ograniczony ruch w prawej obręczy barkowej, jestem po konsultacji ortopedycznej i czekam na rezonans. Na razie odciążenie barku… co dalej dowiem się po badaniu szczegółowym. Miałem wielka chęć utrzeć nosa mojemu rywalowi, ale bez prawego sierpa byłoby to bardzo trudne  – napisał w mediach społecznościowych Łoniewski,cytowany przez portal „ringpolska.pl”.

Organizatorzy gali poinformowali w czwartkowy poranek, że Łoniewskiego zastąpi Iago Kiziria (6-7, 4 KO). Gruzin niedawno miał okazję pokazać się polskiej publiczności. 31-latek w kwietniu boksował w naszym kraju, ale ostatecznie przegrał na punkty z Kamilem Bednarkiem. Dla pięściarza z Gruzji będzie to już szósty występ w bieżącym roku kalendarzowym.

Na gali KBN23 zobaczymy również bardzo ciekawe starcie Kamil Gardzielika (14-0, 3 KO) i Aleksandra Iwanowa (17-5). Podczas wydarzenia do ringu wjedzie również najmłodszy polski pięściarz zawodowy, czyli Tobiasz Zarzeczny (1-0, 1 KO). Mrągowska gala 23 również szansa dla Kamila Urbańskiego (1-0, 1 KO),  który stawia pierwsze kroki w profesjonalnych boksie pod okiem samego Mateusza Masternaka.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybetKarta walk i transmisja gali Knockout Boxing Night 23

  • Paweł Stępień (17-0-1) – Iago Kiziria  (6-7)
  • Kamil Gardzielik (14-3) – Aleksander Iwanow (17-5)
  • Jan Czerklewicz (7-1) – Maciej Drozdowski (2-0)
  • Tobiasz Zarzeczny (1-0) – Łukasz Barabasz (1-4)
  • Kamil Urbański (1-0) – Sylwester Zięba (1-1)
  • Olaf Pera – Ksawery Motaska (boks olimpijski)

Piątkową galę Knockout Boxing Night 23 w Mrągowie pokaże Telewizja Polska. Początek transmisji w piątek w TVP Sport od godz. 19.35. Pierwszy pojedynek powinien rozpocząć się najpóźniej o 20:00. Skrót całego wydarzenia zostanie pokazany natomiast w TVP 1 o godz. 0.50.

Roberto Soldić odszedł z KSW. Gwiazda wybrała nową organizację

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA