Stocznia Szczecin ponosi porażkę w meczu o honor drużyny!!

29 lis 2018, 20:28

Mecz o honor drużyny? Dzisiejszy mecz odbył się bez czwórki znakomitych siatkarzy Stoczni Szczecin. O rezygnacji Bartosza Kurka wiedzieliśmy już rano. Informacja o rezygnacji Aleksandra Maziarza, Nicholasa Hoaga oraz Lukasa Tichaceka pojawiła się 10min przed meczem. Na hali zabrakło również maskotki drużyny Bosmana. Komentator starał się unikać tematu rozpadu drużyny. Mimo problemów wszyscy liczą na dobry mecz.

Mecz rozpoczął się od błędnej zagrywki Trefla Gdańska, pierwszy punkt trafił na konto Stoczni Szczecin(1:0). W następnych minutach meczu gospodarze nadal byli na prowadzeniu (4:2). Bardzo szybko goście doprowadzili do remisu (4:4),(5:5). Szczecin wyszedł z remisu z 2pkt przewagą (7:5). Gdańsk walczy o każdy punkt doprowadzając do kolejnego remisu (9:9)(11:11). Rozpoczeła się walka punkt za punkt (12:12)(12:13)(13:13)(14:14). Po długiej walce Stoczni udało się wyjść na prowadzenie (17:15). Pierwszy challenge w meczu pozwolił utrzymać się na prowadzeniu gospodarzą (18:17). W dalszej części seta wróciliśmy do gry punkt za punkt (18:18)(19:19)(20:20). Set zakończył się zwycięstwem  Trefla Gdańsk (23:25).

Pierwszy punkt w drugim secie trafił na konto Trefla Gdańsk. Kolejne punkty również zdobywali goście (1:5). Po bardzo długiej walce Stoczni udało się zdobyć drugi punkt (2:8). Stocznia zdobywa kolejne punkty nadal jednak nie udało im się dogonić Gdańska(6:10). W dalszej części seta Trefl Gdańsk coraz dalej uciekał gospodarzą (11:16)(12:17)(13:19). Szczecin walczy o każdy punkt (17:22)(18:24)(19:24). Set zakończył się wygraną Trefla Gdańsk (20:25).

Trzeci set meczu rozpoczął się korzystnie dla Stoczni (3:2). Trefl Gdańsk szybko odrobił punkty i zdobył przewagę (4:6). Stocznia zostaje w tyle (8:10). W dalszej części meczu goście nadal mieli ogromną przewagę (12:15). Mimo starań Stoczni nie udało się wyjść na prowadzenie(16:19)(19:22). Ostatni set zakończył się zwycięstwem Trefla Gdańsk (21:25). Cały mecz zakończył się zwycięstwem Trefla Gdańsk w setach 3:0

Stocznia Szczecin- Trefl Gdańsk (23:25),(20:25),(

MVP: Maciej Muzaj

Stocznia Szczecin: Matej Kazijski, Bartłomiej Kluth, Simon Van De Voorde, Janusz Gałązka, Łukasz Zygadło, Nicolas Rossard, Nikołaj Penczew.

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Marcin Janusz, Patryk Niemiec,  Nikola Mijailović, Maciej Muzaj,  Ruben Schott,  Maciej Olenderek