Straty odrobione! Gwardia eliminuje Benfikę z pucharów

15 paź 2017, 21:43

Przed własną opolską publicznością Gwardia odrobiła cztery bramki z Lizbony z nawiązką, wygrywając 26:21. Polska drużyna zakwalifikowała się do 3. rundy pucharu EHF.

Pierwszy kwadrans należał do opolan, którzy prowadzili po bramce Antoniego Łangowskiego (6:5). Kilka minut później wynik podwyższył Mateusz Jankowski, atakując z koła (8:6). Przed przerwą jednak wyrównał Marques (10:10), wykorzystując błędy gospodarzy. Do przerwy Gwardziści tracili dwie bramki (10:12).

Oblicze drugiej połowy odmienił Adam Malcher, który już na wstępie zaliczył pięć skutecznych interwencji. Po dziesięciu minutach jego drużyna prowadziła 17:13 po bramce Jankowskiego. Gwardia przejęła inicjatywę, dwie kontry skończył Patryk Mauer i ekipa Rafała Kuptela powiększyła przewagę do pięciu trafień w 53 minucie. Na trzy minuty przed końcem młody skrzydłowy Mauer zagwarantował awans Gwardii do 3 rundy.

Gwardia Opole – Benfica Lizbona 26:21 (10:12), pierwszy mecz 24:28. AWANS: Gwardia.

KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Jankowski, Klimkow, Lemaniak, Łangowski, Mauer, Milewski, Mokrzki, Morawski, Przybysz, Siwak, Tarcijonas, Zadura, Zarzycki

Benfica Lizbona: Figueira – Silva, Carvalho, Cavalcanti, Ferreira, da Silva, Pedro, Marques, Moreira, Nogueira, Pais, Pereira, Pesqueira, Santana, Terzić, Valerio