Sułek z rekordem życiowym! Polka walczy o medal mimo kontuzji

Aktualizacja: 18 sie 2022, 14:18
18 sie 2022, 11:19

Adrianna Sułek daje z siebie wszystko na mistrzostwach Europy w Monachium, mimo urazu mięśnia dwugłowego. Polka czwartkowe zmagania w siedmioboju rozpoczęła od skoku w dal. Biało-czerwona osiągnęła wynik 6.55 m, a co za tym idzie, pobiła swój rekord życiowy. Aktualnie Sułek jest na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, a przed nią są już tylko dwie konkurencje. 

[AKTUALIZACJA PO RZUCIE OSZCZEPEM]

Już nie dwie, a jedna konkurencja dzieli Adriannę Sułek od upragnionego medalu w siedmioboju. Rzut oszczepem miał być pietą achillesową Polki, a tymczasem 23-latka ponownie pobiła swój rekord życiowy (42,86 m). W tym momencie zawodniczka jest trzecia w klasyfikacji generalnej. Wszystko rozstrzygnie wieczorny bieg na 800 m.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Spektakularne zawody w wykonaniu Adrianny Sułek. Polka w trakcie rywalizacji w Niemczech doznała kontuzji mięśnia dwugłowego uda, ale nie wycofała się z walki o medal. Lekkoatletka walczy z przeciwnościami w imponujący sposób, a na dodatek w czwartkowy poranek pobiła swój rekord życiowy w skoku w dal.

Drugi dzień siedmioboju rozpoczął się kiepsko dla 23-latki. Adrianna Sułek spaliła dwie pierwsze próby podczas skoku w dal. W ostatniej trafiła jednak idealnie w belkę niemal i zaliczyła 6.55 m. Tak doskonały skok oznacza, że Polka pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy.

Mocna psycha, nie bałam się ani chwili. Jedziemy dalej, na oszczep czekałam najbardziej – napisała w swoich mediach społecznościowych Adrianna Sułek po udanych zawodach.

Przypomnijmy, że siedmiobój jest dwudniową konkurencją. Adrianna Sułek środowe zmagania zaczęła od przeciętnego startu na 100 metrów przez płotki, ale już w skoku wzwyż uzyskała świetne 189 centymetrów. Do tego dołożyła rekord życiowy w pchnięciu kulą (14,18 metra). Teraz czekaj ją jeszcze rzut oszczepem oraz finał zmagań, jakim jest bieg na 800 metrów. Ostatnia konkurencja rozpocznie się o godzinie 21:55.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Warto dodać, że na Mistrzostwach Europy w Monachium w siedmioboju rywalizuje również Paulina Ligarska. Druga z Polek jest aktualnie na jedenastym miejscu.

Ewa Różańska z sensacyjnym srebrem w rzucie młotem. Godnie zastąpiła Anitę Włodarczyk

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA