Strona główna Pilka reczna Superliga Kobiet: Vistal Gdynia zwycięskie po pierwszym półfinale!

Superliga Kobiet: Vistal Gdynia zwycięskie po pierwszym półfinale!

0

Dzisiejszy, pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Vistalem Gdynią, a Startem Elbląg zapowiadał się pasjonująco. Zawodniczki przez spotkaniem, w wielu wywiadach powtarzały, że są gotowe walczyć o zwycięstwo za wszelką cenę.

Dzisiejszy dzień był niezwykle ważny dla Superligi kobiet. Obok meczy o niższe lokaty rozegrany został pierwszy półfinał pomiędzy Vistalem Gdynią, a Startem Elbląg. Ciężko było typować na dzisiaj faworytki, dlatego mecz zapowiadał się ciekawie.

Początkowo gra obydwu zespołów szła niezwykle równo. Zawodniczki były spokojne, akcje przemyślane. Oczywiście nie brakowało pomyłek w obydwu zespołach, jednak przeważała naprawdę dobra gra.

W pewnym momencie zawodniczki Vistalu Gdynia złapały wiatr w żagle, co zbiło z tropu Start Elbląg. Kiedy Gdynianki odskoczyły na kilku punktowe prowadzenie, można było domyślać się, że drużyna przeciwna nie zdoła już odrobić tych strat.

Mecz zakończył się zwycięstwem Vistalu Gdynia czterema cennymi punktami (31:27). W rywalizacji półfinałowej prowadzą więc one teraz nad Startem Elbląg 1:0.

Komentarze