Superliga mężczyzn: Piotrkowianin przełamał złą serię

Aktualizacja: 23 sty 2023, 12:32
12 gru 2019, 10:06

Pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego odnieśli szczypiorniści Piotrkowianina. Zespół Bartosza Jureckiego pokonał Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 (17:15), co jest czwartą wygraną piotrkowskiej drużyny w rozgrywkach. Kibice obejrzeli bardzo emocjonujące spotkanie, w którym nie brakowało świetnych akcji i zwrotów sytuacji.

Piotrkowska drużyna bardzo chciała się zrehabilitować szczególnie za ostatnią porażkę na własnym boisku z Energą MKS Kalisz. To był zupełnie inny zespół niż tydzień temu. Waleczny, dobrze broniący, a przede wszystkim wierzący w końcowy sukces. Po wyrównanych pierwszych dziesięciu minutach, które zakończyły się remisem 5:5, Piotrkowianin rzucił cztery bramki z rzędu i wyszedł na prowadzenie 9:5. Jak się później okazało, już do końca spotkania, tego prowadzenia piotrkowska drużyna nie oddała, mimo kilku przestojów w grze. Wynik pierwszej połowy (17:15) ustalił rzutem z powietrza Piotr Rutkowski.

Po zmianie stron Wybrzeże kilka razy dochodziło na różnicę jednej bramki, ale nie potrafiło doprowadzić do remisu. Kilka widowiskowych interwencji zanotował w drugiej połowie Artur Kot. Słabł w oczach najskuteczniejszy strzelec Wybrzeża Mateusz Wróbel, który rzucił tylko trzy bramki. Na więcej nie pozwolili mu świetnie grający w obronie piotrkowscy zawodnicy.

– Potrzebne było to nam zwycięstwo i chciałem podziękować swojej drużynie za walkę. Kibice obejrzeli dobry mecz, to była kwintesencja piłki ręcznej. Mam nadzieję, że w niedzielę pójdziemy za ciosem i przełamiemy złą serię meczów wyjazdowych. W Kwidzynie czeka nas ciężki bój, ale za darmo nic w życiu nie ma – powiedział po spotkaniu Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin – Torus Wybrzeże Gdańsk 32:29 (17:15)

Piotrkowianin: Kot, Procho – Szopa 5/2, Kaźmierczak 2, Turkowski, Nastaj 4, Gluch 1, Surosz 3, Mastalerz 5, Sobut 4, Tórz, Pacześny 5, Rutkowski 3.

Kary: 6 min (Kaźmierczak, Sobut, Tórz)
Karne: 2/3

Torus Wybrzeże: Kiepulski, Witkowski – Oliveira, Pieczonka, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 7/5, Papaj 2, Komarzewski 1, Wróbel 3, Salacz 7, Adamczyk 7, Janikowski 2.

Kary: 8 min (Pieczonka x2, Komarzewski, Janikowski)