Strona główna Siatkówka Superpuchar dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Superpuchar dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

0
fot: Iwona Naworska

Pierwsze trofeum w sezonie 2019/2020 przypada Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowe Polski pokonali Projekt Warszawa 3:1.

Do meczu o Superpuchar Polski zespół z Warszawy przystępował po dużych turbulencjach. Oprócz głównego sponsora, klub ostatecznie stracił atakującego Brama Van Den Driesa i przyjmującego Piotra Łukasika. Ponadto kontuzji nabawił się Artur Udrys. W związku z tymi zawirowaniami, na pozycji atakującego występował Jakub Kowalczyk, nominalny atakujący. Na kilka godzin przed startem meczu Projektowi Warszawa udało się zakontraktować Jana Króla, który trenował w stolicy przez sześć tygodni.

Początek spotkania był jeszcze dosyć wyrównany. W kolejnych akcjach coraz bardziej klarowała się przewaga ZAKSY. Mistrzowie Polski zdecydowanie lepiej wyglądali w polu zagrywki i to “ustawiło” im grę na całą partię. Bez większych problemów triumfowali 25:18. W drugim secie Andrea Anastasi musiał zacząć poważnie rotować składem. W ten sposób na prawym skrzydle pojawił się Igor Grobelny, który na co dzień gra na pozycji przyjmującego. Belg całkiem dobrze poradził sobie w nowej sytuacji. Warszawianie byli bardzo blisko wyrównania stanu rywalizacji w setach, ale po długiej grze na przewagi górą okazała się ponownie Grupa Azoty (34:32). W trzeciej partii, podrażnieni porażką warszawianie nie pozwolili się prześcignąć. W końcu znaleźli receptę na dobrze dysponowanych Aleksandra Śliwkę i Simone Parodiego. W ten sposób triumfowali 25:19 i mieli jeszcze szanse odwrócić losy tego spotkania. Czwarta odsłona była zdecydowanie najbardziej równa. Obydwa zespoły prezentowały bardzo dobry poziom. Projekt chciał za wszelką cenę wrócić do spotkania, a ZAKSA starała się nie wypuścić z rąk prowadzenia. Ostatecznie końcówka zadecydowała o tym, że Superpuchar przypadł w udziale zeszłorocznym Mistrzom Polski (25:23).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:1 (25:18, 34:32, 19:25, 25:23)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Kaczmarek, Wiśniewski, Smith, Śliwka, Parodi, Zatorski, Rejno

Projekt Warszawa: Brizard, Kowalczyk, Wrona, Nowakowski, Kwolek, Tillie, Wojtaszek, Grobelny, Niemiec http://credit-n.ru/offers-zaim/webbankir-online-zaim-na-kartu.html

Komentarze