Strona główna Siatkówka PlusLiga Superpuchar Polski: znamy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji!

Superpuchar Polski: znamy szczegóły dotyczące tegorocznej edycji!

0

Poznaliśmy dokładny termin oraz miasto rozegrania tegorocznej edycji spotkania o Superpuchar Polski w siatkówce.

Tradycyjnie o Superpuchar zagra drużyna PGE Skry Bełchatów, jako triumfator rozgrywek o mistrzostwo Polski oraz zdobywca Pucharu Polski, czyli Lotos Trefl Sopot.

Mecz odbędzie się 24 października w Ergo Arenie, spotkanie odbędzie się około 18. Mecz będzie na żywo transmitowany przez Polsat Sport.

Superpuchar Polski to wyjątkowe spotkanie, w którym każdego roku mierzą się mistrz oraz zdobywca krajowego Pucharu. Pomysł rozgrywania meczów o to trofeum pochodzi z Włoch, gdzie wzorowano się na rozgrywkach piłkarskich. Na południu Europy po raz pierwszy Superpuchar w siatkówce wręczono w sezonie 1996/97, a w górę podnieśli go zawodnicy Cuneo, czyli niedawnego sparingowego rywala PGE Skry.

W Polsce po raz pierwszy mecz o Superpuchar Polski (wówczas jeszcze Superpuchar PZPS) rozegrano w 1995 roku, a wygrał go AZS Częstochowa (pokonał Morze Szczecin 3:0). Przez kolejne lata nie organizowano jednak podobnych spotkań, aż do roku 2012. Wtedy zagrała w nim PGE Skra (jako zdobywca Pucharu Polski) i pokonała Asseco Resovię 3:0. Kolejnymi zwycięzcami Superpucharów Polski byli Asseco Resovia (2013), PGE Skra (2014), Lotos Trefl Gdańsk (2015) oraz ponownie PGE Skra (2017).

Komentarze