Świątek wciąż będzie liderką rankingu. Sabalence nie pomoże nawet triumf w Montrealu

11 sie 2023, 12:03

Zwycięstwo Igi Świątek nad Karoliną Muchovą w 3. rundzie turnieju WTA 1000 w Montrealu oznacza, że Polka jest już pewna utrzymania pozycji liderki światowego rankingu. Stanie się tak nawet w sytuacji, gdy zmagania w Kanadzie wygra Aryna Sabalenka.

Świątek z najlepszym wynikiem w Montrealu w karierze

Iga Świątek po raz trzeci w karierze rywalizuje w turnieju WTA 1000 w Montrealu. W dwóch poprzednich występach kończyła udział na trzeciej rundzie. W 2019 roku przegrała w dwóch setach z Japonką Naomi Osaką, natomiast przed rokiem lepsza w trzech setach okazała się Brazylijka Beatriz Haddad Maia.

W tegorocznej edycji Polka osiągnęła już najlepszy rezultat w Montrealu w karierze, docierając do ćwierćfinału. W dwóch pierwszych rundach nasza tenisistka ma na “rozkładzie” dwie rywalki z Czech – Karolinę Pliskovą (7:6, 6:2) i Karolinę Muchovą (6:1, 4:6, 6:4).

Świątek nie straci pozycji liderki rankingu

W międzyczasie, oprócz rywalizacji o jak najlepszy wynik w Montrealu, Świątek walczy na kanadyjskich kortach o utrzymanie pozycji liderki rankingu WTA. Po zwycięstwie w trzeciej rundzie nad Karoliną Pliskovą pewne jest, że póki co nie grozi jej opuszczenie tego miejsca.

Gdyby Polka odpadła w ćwierćfinale, w najgorszym wypadku po turnieju będzie miała 9 570 punktów. Jeśli z kolei goniąca ją Aryna Sabalenka zdołałaby nawet zwyciężyć w całym turnieju, zgromadzi 9 541 punktów.

W piątkowy wieczór, o ile pogoda na to pozwoli, Świątek powalczy o awans do półfinału WTA 1000 w Montrealu. Jej przeciwniczką będzie Amerykanka Danielle Collins, która w poprzedniej rundzie pewnie pokonała 6:4, 6:2 Marię Sakkari.

WTA Montreal. Świątek ograła Muchovą i jest w ćwierćfinale!