Święta wojna dla Kielc! Wisła zdemolowana

31 paź 2015, 19:19

Vive Kielce wygrał w szlagierze kolejki z Wisłą Płock 32:22 (15:11). Wisła zanotowała pierwszą porażkę w sezonie, ale za to bardzo ważną.

Początek spotkania w hali Legionów był wyrównany bowiem jeszcze w 8 minucie Wiślacy remisowali 4:4. Później trzy stracone bramki z rzędu wywindowały drużynę z Kielc na prowadzenie. Wisła była bardzo nieskuteczna w ataku i przez kilka minut nie mogła zdobyć bramki.

Rodrigo Corrales i Marcin Wichary nie odbijali piłek, a czynił to znakomicie Sławomir Szmal. Taka gra zakończyła się wynikiem 10:6 dla Vive. Wyjątkowo słabe zawody rozgrywał Dmitry Żytnikow, który co chwila gubił piłki. Sytuację ratowała dobra postawa Marco Oneto na kole rywali z Kielc. Chilijczyk umiejętnie rozdawał piłki kolegom.

Z czasem zawodnicy Wisły zaczęli odrabiać straty i wkrótce przegrywali 11:14. Ostatecznie Vive pewnie wygrał pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej interwencji Szmala, który co i raz pokazywał “wędkę” na którą złowił rywali. Kilka bramek z drugiej linii świetnego Bieleckiego zwiększyły przewagę ekipy z Kielc. Vive zaczął się oddalać i 43 minucie osiągnął dziesięć bramek przewagi po rzucie Tkaczyka (24:14). Na nic zdawały się gry w przewadze Nafciarzy. Druga połowa była jednostronną rozgrywką.

W 49 minucie hala Legionów zawrzała. Mateusz Piechowski faulował Michała Jureckiego. Po chwili doskoczył w obronie kolegi Tobias Reichmann i zawodnicy zaczęli się przepychać. Na parkiecie zakotłowało się od szarpiących się piłkarzy. Wkrótce delegat i kilku zawodników załagodziło spór. Skończyło się na wyjaśnieniach pomiędzy Ghioneą a Zormanem i karą dla Piechowskiego. Mecz z czerwoną kartką zakończył Mateusz Kus.

Szlagier rundy zakończył się zwycięstwem Vive Kielce. Kielce grały dużo pewniej w ataku, natomiast w Wiśle zabrakło rzutów z drugiej linii i gry skrzydłowych. Próby pojedynczych ataków Tarabochii i Zelenovicia czy dogrania piłki na koło to zdecydowanie za mało na kompletną drużynę Vive.

Vive Kielce – Wisła Płock 32:22 (15:11)