Świetne derby Trójmiasta!

6 sty 2016, 17:31

Drużyna Vistalu Gdynia podejmowała AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Mecz był pełen emocji, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. W końcówce świetnie broniła Gapska i to jej zespół wygrał całe spotkanie 27:24.

Wynik spotkania otworzyła zawodniczka gości, ale szybko nastąpiło wyrównanie. Żadna z drużyn nie chciała, by przeciwnik powiększył swoją przewagę. Ze skrzydła trafiła Kozłowska, ale szybko odpowiedziała drużyna Łączpolu (3:3). Zarówno gospodarzom, jak i gościom trudno było zdobyć bramkę. O czas poprosił trener Gdyni. Chwilową dwupunktową przewagę uzyskała ekipa z Gdyni, po bramce Dunji (9:7). Gospodarze cały czas utrzymywali się na prowadzeniu, a Galińska królowała w ataku (13:11). Pierwsza połowa zakończyła Kobylińska, zdobywając bramkę z rzutu karnego (14:13).

Druga połowa rozpoczęła się od celnego rzutu gości, ale to Kobylińska nie pozwala na zbudowanie przewagi AZSu i pokonuje Obrębalską (17:16). Dwupunktowa różnica cały czas się utrzymywała , więc o czas poprosił trener gości. Dobrą obroną popisała się bramkarka Vistalu, a do remisu znów doprowadzili goście. Od 43. minuty gospodarze walczyli w osłabieniu – wykluczona została Dunja. Dobrą akcją popisała się Siódmiak i mimo asekuracji rywalek umieściła piłkę w akcji (20:21). Od 48. minuty obie drużyny grały w pełnych składach. Znakomicie w bramce spisywała się zawodniczka Gdyni. Do remisu doprowadziła Stachowska (23:23). Przewaga nad Łączpolem została uzyskana po rzucie Kobylińskiej (25:23), a goście nie byli w stanie odpowiedzieć dobrą akcją. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodyń (27:24).

Vistal Gdynia – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 27:24 (14:13)

Vistal Gdynia: Gapska, Szwonka, Kordowiecka – Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Dunja, Kulwińska

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Sielska, Dobrowolska, Obrębalska – Pasternak, Kwiatkowska, Mazurek, Pesel, Stachowska, Siódmiak, Neitsch, Lipska, Ciura, Klonowska, Karwecka, Skonieczna, Tomczyk