Świetny mecz polskich koszykarzy! Są w finale turnieju kwalifikacyjnego do IO

18 sie 2023, 20:09

Koszykarze reprezentacji Polski awansowali do finału turnieju preeliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu! Biało-czerwoni pewnie wygrali 93:83 i teraz już czekają na rywala w decydującej batalii, którego poznają wieczorem. Będzie nim Bośnia i Hercegowina lub Izrael.

Świetny mecz polskich koszykarzy

Polscy koszykarze byli wyraźnymi faworytami tego spotkania. Dodatkowo chcieli się zrewanżować Estończykom za ubiegłoroczną porażkę, która pozbawiła ich awansu na mistrzostwa świata. Teraz wszystko wskazywało na to, że biało-czerwoni będą mieli więcej atutów po swojej stronie.

Do pewnego momentu pierwszej kwarty koszykarze z Estonii mieli delikatną przewagę (5:2 i 11:8). Później biało-czerwoni odwrócili jej losy i prowadzili 22:18. W drugiej kwarcie Polacy mieli już wszystko pod kontrolą. Prowadzili już nawet 41:30, ale ostatecznie po pierwszej połowie spotkania wynik brzmiał 41:35.

W trzeciej odsłonie polscy koszykarze wciąż kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywali bezpieczny dystans od Estończyków. Przy stanie 63:56 zrobiło się nieco nerwowo, bowiem Estończycy niedługo później zniwelowali straty do stanu 67:63. W końcówce jednak Polacy ponownie byli skuteczniejsi, dzięki czemu wygrali 93:83.

Polska vs Estonia 93:83 (22:18, 19:17, 22:21, 30:27)

W finale turnieju preeliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w Paryżu koszykarze reprezentacji Polski zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną lub Izraelem. Ich bezpośrednie półfinałowe starcie rozpocznie się o 20:30.